از وادی حیرت

مدیرعامل ازم پرسید که چه مرگم است؟ حالا نه به این وضوح. من هی لبخند زدم و گفتم هیچی. سعی کرد با من دوست شود. بابام چطور است؟ مامانم چه کاره بود؟ چند تا بچه ایم؟ چه کاره اند؟ جدی؟ باریک الله. باریک الله. بعد کمی مکث می کرد. حس می کرد جو بهتر شده است. دوباره ازم می پرسید چه ام است؟ دوباره من لبخند می زدم و می گفتم هیچی. خوب راستش خودم هم می دانم وقتی لبخند می زنم و لج می کنم چقدر ان می شوم. ولی این تنها تاکتیکی است که دارم و دست خودم هم نیست. دو ساعت حرف زدیم. یعنی او حرف زد و من سر تکان دادم. آخرش هم ناامید شد از این که بفهمد چرا کارمند باهوش و ساعی اش تبدیل به یک شفته شده. و البته من هم نتوانستم بهش کمکی بکنم. چون خودم هم نمی دانستم چرا. بعدها فهمیدم در این مورد با همسرم هم مشورت کرده بود. همسرم به او گفته بود که من از وضعیت کاری ام راضی نیستم، ولی به احتمال قوی چیزی به او نخواهم گفت. از این که برای یک بار هم که شده قابل پیش بینی بودم، بسیار از خودم راضی شدم.

بعد پاشدم رفتم کلاس مستر سناپور. مدت ها بود به میدان ولی عصر نرفته بودم. آنیمای بدکاره ی شهر. به در و دیوار آگهی های انواع و اقسام هنرها چسبیده بود. عکاسی. فن بیان. و غیره. همه علاقه مند. همه بر دار. همه سرگردان. همه پاره پاره. چسب های زیرشان قهوه ای بود. دم در مغازه ها تبلیغات چی ها یقه ی آدم را می چسبیدند. خسته بودند. بوی عرق می دادند. گداها دست شان دراز بود. قلبم خفه شده بود. نفس نبود. دوست داشتم از همان راهی که آمده ام برگردم، حتا بدون احتساب راه های یک طرفه. یقه ی خودم را گرفتم و کشان کشان بردم به خیابان کناری. از خانمی که سر راهم بود پرسیدم:" ببخشید... کوچه ی فیروز دهقان توی همین خیابان است؟" با دست جلوتر را نشان داد. بعد لبخند زد:"کلاس آقای سناپور می روید؟"

-          مگر توی این کوچه همین یک اتفاق می افتد؟

همکلاسی بودیم.

/ 7 نظر / 3 بازدید
ترانه

کلاس آقای سناپور برای چیه؟ مثل اینکه خیلی معروفه همه میشناسن.

کیقباد

امید که از وادی ی حیرت به سلامت گذرید و پای در وادی ی سکون بگذارید . البته سکون نه از اون لحاظ ، از این لحاظ !

محمد

فكر مي كنم مدير عامل كار خوبي مي كند اگر مي‌خواهد به شما كمك كند تا عملكردتان مثل سابق شود. حتي اينكه با همسرتان هم صحبت كرده، مثبت است! مي‌خواهد بداند مسأله چيست و بر اساس آن، راهكاري پيدا كند. پيشنهاد مي‌كنم كمكش كنيد.

میترا مسلمی

منم دلم کلاس داستان نویسی می خواد. یه روز میام شاگردت می شم. جا برام نگه دار لطفا. زیاد دیرم می شه. محدودیت سنی هم نذار پلییییییییز.

میو

وبلاگتو تو گودر میخونم همیشه. یه نشونی بده بشناسمت سر کلاس. این پستتو که خوندم کلی تو خیالم چش گردوندم ببینم کدومشون میتونی باشی. خنگ تر از اونی ام که خودم بفهمم. خیلی از چهره ها هم یادم نیس. یه نشونی.. پلیز..