تمام

ربع ساعت طول کشید تا خودم را برای مشاور خلاصه کردم، هیچ وقت این طوری برای کسی حرف نزده بودم. یک آدم کوک شده بودم. نوشت. ربع ساعت هم او بهم دارو داد و حرف زد و تمام. قرار شد فعلن تحت درمان دارویی باشم و بعد از حدود یک ماه درمان روانکاوی را شروع کنیم. گفت خاطراتم از من شخصیتی افسرده ساخته اند. اوهوم. بیرون که آمدم فکر می کردم همه مرا نگاه می کنند. فکرمی کردم لـُختم. فکر می کردم الان است که همه به من بخندند. قوز کرده بودم، لباسم را به خودم پیچیده بودم و مثل دزدها راه می رفتم. دارو را خریدم، همان جا آبمیوه هم خریدم و دارویم را خوردم. حالم تا شب خوب نشد، زبانم تا شب قفل بود.

شب به همسرم گفتم که خوب نبود. چرا؟ چون به مشاورم دل نبسته ام. بعد خودم هم مثل بلبل گفتم که البته مهم این است که کارش خوب باشد، قرار نیست که من به مشاورم دل ببندم. من آدمی هستم که خودم درد خودم را می دانم. آدمی که در سیاره ای اشتباهی پیاده شده ام. در این جا همه چیز منطقی است.  چرا در همه چیز دنبال قلب می گردم؟ چطور باید توضیح بدهم که مثلن صبح توی ترافیک نیایش، به خاطر چشمان سگی که توی مجله دیده ام گریه کرده ام؟ چه کسی می فهمد؟ اصلن که چی؟ که چی؟ که طبقه بندی شوی؟ اسم اشک هات بیماری است لی لی. نگران نباش، گریه نکن. دارو خوب مان می کند. ما هم منطقی می شویم. اشک مان خشک می شود. قلب مان آدم می شود. کت و شلوار می پوشد. کراوات می زند. وقتی کسی را می بیند، لبخند می زند، دستش را صمیمانه به سمتش دراز می کند و با قیافه ای موثر و شاد و تیزهوش می پرسد:"حال شما؟" و بلافاصله پس از آن که دست داد، او را فراموش می کند. قلب مان دیگر به همه چیز گیر نمی کند. یک روزی... فقط بگذار داروها اثر کنند.

/ 10 نظر / 2 بازدید

دکترم به من دارو نداده//من بهش می گم بلد نیستم حرف بزنم،فقط گریه می کنم و میگم نمی دونم چجوری باید حرف بزنم..از مطبش که میام بیرون احساس خفگی دارم..همه جا احساس خفگی دارم

کتایون

الان اومده بودم از چشمه ی خشک شده ی اشکام حرف بزنم که بعله! مثلا دپاکین و سیتالوپرام فلان و بهان می کند که کامنت دونی پایینی رو باز کردم و وقتی جوابی که دادی رو خودنم چشمام پر اشک شد بنا بر این هیچ چیز در این دنیا معلوم و مشخص نیست جز اینکه ما تنها نیستیم. بخصوص توی همین شهر، کلی آدم هستیم که همدردیم. ولی دارو ها خوبند. کمی آدم را بی خیال می کنند. بعد اون "تمام" که عنوان پستته یعنی چی؟

ترانه

من احساست رو درک میکنم وقتی میگی از چشمهای سگ توی مجله گریه کردی واینکه توی سیاره اشتباهی پیاده شدی من این احساس بیگانگی و چدا و افتادگی رو میفهمم...الان فکر میکردمکه کار مشاور اینه که آینه خوبی باشه. ما وقتی حالمون خوب نیست همه برای خودمون اینه های کدر و لک داری هستیم.

ترانه

لی لی جان من وقتی حالم خوب نبوده شده که حتی توی یک برنامه کمدی هم چیزی برای گریه کردن پیدا کردم. بنظرم ن قلبها گاهی لازمه کت و شلوار بپوشن گاهی لازمه که ماسک بزنن. قلبهای برهنه بدجوری توی این چنگل آسیب پذیرن. ولی میدونی چیه؟عزیزم؟آدم نباید با کت وشلوار وماسکش یکی بشه نباید مهارت برهنگی انتخابی رو از دست بده.

امین

:) مثل شما بازم هستن. اما آدما کم شدن دارن منقرض میشن...

زیبا

من از حرف زدن و بیرون ریختن درونم بدم میاد...یه بار یه دوره مشاوره رفتم هی اصرار داشت من همه زندگیمو بگم..هی از اون اصرار و از من انکار .. ؟آخرش دیگه نرفتم...رفتم بیش یه روانپزشک و ازش دارو خواستم گفتم که حاله روحیم خرابه این و درست کن. نمی خوام خاطره هام و درست کنی .نمیخوام قلبم رو درست کنی .اگه میتونی فقط فکرم رو آزاد کن ...اونم آسنترا 100 داد و من فکر کمی آزاد شد ..حالا منم به برکت دارو به همه میخندم !

جکیل

چی شد؟کجایی؟مشاور موثر بود؟؟

مهشاد

قلبمان آدم می شود؟ ...

سمانه

روانشناسی که من پیشش رفته بودم کلی فایده داشت برام. یه جا بهم گفت هر چی میکشی از تنهایی زیاده. به خدا فکر نمی کردم تنهایی اینقدر اذیتم میکنه. حالیم نبود که. بهم فهموند اینو. دمش گرم.

درختک

چقدر قشنگ!من هم همیشه تو همه چی دنبال قلب می گردم!مثلن لپ تاپم اسم داره کلی باش درد و دل می کنم!اگه وسیله ای رو بندازم ازش معذرت خواهی می کنم و کلی کار دیگه...اما آدم اینجوری آسیب پذیره اونم تو این سیاره ی اشتباهی که ما هستیم..گاهی فک می کنم خوب میشم اما بعیده!...