پیامبر یک وجبی

بیرون پاساژ باران می بارید. دختر کوچولوی یک وجبی همراه من بود. دستش کوچک بود و به سختی می توانستم بگیرمش. داشتم به دوستم فکر میکردم که تازه فهمیده بودم باعث و بانی این که کارم را از دست داده ام تلاش های او بوده است. تازه فهمیده بودم که او تمام این چند ماه مشکل را برای مان به وجود آورده است. بعد حس می کردم زمین سست است، زندگی خسته کننده است، از کجا معلوم که آنی که ما را خلق کرده شیطان نباشد اصلن؟ کم کم از همراهان مان جدا افتادیم، آن ها مشغول ویترین ها بودند و من مشغول فکرهای درهم گره خورده ی خودم. دخترکوچولو دلش خواست بایستد. ایستادیم، دست همدیگر را رها نکردیم. از آن جایی که من ایستاده بودم –آن جایی که معمولن یک آدم بزرگ استاندارد می ایستد- دخترکوچولو کمی از زانویم بالاتر بود، فقط کلاه قرمزش پیدا بود، با موهای طلایی که از زیر کلاه بیرون آمده بودند و روی یقه ی پالتوی قرمزش ریخته بودند. صدایش را هم می شنیدم که کلمات را چپل چلاقی زمزمه می کرد و شعر می خواند. من نگاهش می کردم و چندان متوجه ی عبور زندگی از اطرافم نبودم. فقط به دوستم فکر می کردم. دختر کوچولو ناگهان ساکت شد. بی حرکت شد. بعد سرش را بلند کرد، غرق در فکر، در کشف و شهود:"لی لی ژون..."(لی لی جون)

-          جانم؟

ساکت ماند و فقط نگاهم کرد و مژه زد. بعد گفت:"لی لی ژون، اژ ژبونم آب میاد. ببین..."
(لی لی جون، از زبونم آب میاد. ببین...)

منتظر بودم زبانش را از دهانش درآورد و نشانم بدهد که خیس است. ولی او همان طور با ابروهای بالا و چشمانی ناباور نگاهم می کرد. کمی طول کشید تا بفهمم که از من خواسته تا درون دهانش را ببینم که بسته است. تا بفهمم دارد آب دهانش را از دور زبانش می مکد و قورت می دهد. پیش خودم امتحان کردم. آب دهانم را قورت دادم. بله، از زبان من هم آب می آمد.

پیش رویش زانو زدم. توی چشمانش نگاه کردم. طاقت نگاهش را نداشتم. چه کار می توانستم بکنم؟ هزار بار ببوسمش؟ آن قدر توی بغلم فشارش بدهم که دردش بگیرد؟ بهش بگویم قربانت بروم و این حرف ها؟ نگاهش کردم، بدون لبخند. موهاش را روی یقه ی پالتوش مرتب کردم تا گزگز انگشتانم را برای لمس کردنش بخوابانم. گور بابای دوستم، زمین سفت، زمین سست. گور بابای شیطان. دخترک با نگاهی عجیب هنوز داشت آب دهانش را قورت می داد. انسانی داشت خودش را کشف می کرد. باشکوه، پرعظمت، ستودنی.

/ 15 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
لادن

این کوچولو باید یه نابغه باشه آخه منم هیچ وقت به این موضوع فکر نکرده بودم!جالبه .زبون منم آب میده!

juddy

شاید 10-15سال پیش یک روز من هم با این صحنه مواجه شدم.روزی که خواهرزاده کوچکم پرسید آب تو چشمهامون هیچ وقت تموم نمیشه.راستی از چندروزپیش که نوشته آی یو آی را خوندم همش بهش فکرمیکنم.خیلی عمیق وتاثیرگذاربود.

تبسم

چرا بزرگتر كه مي‌شيم دست از كشف خودمون بر مي داريم و سعي مي‌كنيم ديگران رو كشف كنيم؟ به هر قيمتي؟ چه خوب تو اون زمان به شكوه اون لحظه پي بردي!

مریم

من نوشته هاتو قورت ميدم

محمد

از آدمائی که جرات نوشتن دارن خوشم میاد ولی از آدمائی که خودشونو جای نویسنده میذارن و از هیچ اتفاقی یک داستان میسازند بدم میاد. تو خیلی قشنگ مینویسی و واقعی حستو انتقال میدی. خیلی صریح . موفق باشی[گل]

مهندس بانو

وبلاگ زیبایی دارید...نوشته های تون خیلی به دلم نشست بازم ادامه بدید با اجازه لینک می دم

نوناز

سلام تمام ارشیوت را یک نفس خواندم ، دوست دارم دوستت باشم.

شادی

لیلی دلم برات تنگ شده. بهت فکر می کنم خیلی.

علی امیری

سلام و احسنت ؛ چه خوب مینویسید ... میخوانمتان از امروز.