آن‌چه خودم خواسته‌ام

دوستم می‌گفت که هرآنچه که ما داریم همان‌است که خودمان قبلن خواسته‌بودیم. الان که فکر می‌کنم، بله، من قبلن وقت‌هایی که سر پایان ساعت‌اداری به‌خانه می‌رفتم و فکر می‌کردم که چقدر بی‌فایده و احمق و بی‌عرضه‌ام، عمیقن خواسته بودم که کارم حیاتی و مهم باشد و درآمد خوبی کسب کنم. الان هست. همان کاری که قبلن در زمان مدیریت قبلی به عنوان یک کار لوکس تحویل می‌دادم و معمولن هم هیچ بازخورد درخوری نداشت،‌اکنون یک مساله‌ی حیاتی است، به‌نحوی که اگر در ارایه‌ی کار دیرکنم، با درخواست همه مواجه می‌شوم که بی‌صبرانه منتظرند. خوب، درحقیقت می‌شود گفت که آن‌قدر بی‌صبرانه منتظرند که وقتی دیر هم نمی‌کنم، آن‌ها به صورت مداومِ مستقیم الخط یکنواخت هزارباره از من سراغ کار را می‌گیرند. می‌شود گفت که بسیار کلافه‌ام. می‌شود گفت که از این همه مهم بودن عصبانی می‌شوم و سر همه داد می‌زنم... گهگاه. گهگاه؟! زیاد.

    بله، آن قسمت های اولش را خودم خواسته‌ام. اکنون کمی مسیرم را عوض می‌کنم و آرزوی دیگری دارم: کارم حیاتی و مهم باشد، درآمد خوبی کسب کنم... و آرامش هم داشته باشم.

    دو-سه روز گذشته با وضعیت بد بدنی روبرو بودم. یکی از داروهایی که مصرف می‌کنم شدیدن عوارض داده بود و من با ضعف و ترس با آن مبارزه می‌کردم. روحیه‌ام بسیار کم‌رنگ بود. حس می‌کنم که در این سقوط چندروزه‌ی اخیر، امروز دیگر به کف منحنی سینوسی همیشگی‌ام خورده‌ام. الان می‌توانم به بالارفتن فکر کنم، شاید. هرچند که بسیار خسته‌ام. این همه تغییرات شدید روحی-جسمی مرا خسته می‌کند. اگر خانه مان را- که در این چندروزه گند گرفته است- تمیز کنم، اگر خانه‌تکانی تمام شود،‌اگر سبزه‌های عید زودتر دربیایند، اگر بی هنگام رایحه‌ای از بهار بوزد، اگر خانه مان را به‌یاد آورم، اگر بختک کار از روی قفسه‌ی سینه بلند شود... شاید بهتر شوم. باید تمام این اگرها را امتحان کنم. برای بالارفتن از منحنیی که پایم را می سُراند، این اگرها چندان هم ناکافی به نظر نمی رسند.

/ 0 نظر / 2 بازدید