استفراغ کردن خوب است

سپیده و احسان دوتا از هم‌کلاسی‌های دانشگاه‌مان بودند. با هم دوست شدند. سپیده عاشقش شد. تصمیم گرفتند با هم ازدواج کنند. سپیده هی توی خانه‌ی دانشجویی‌مان راه می‌رفت. سیگار می‌کشید. قر می‌داد. شراب درست می‌کرد. برای خانه‌ی آینده‌شان با قلاب روتختی می‌بافت. بهش می‌گفتم خر. با قلاب روتختی دونفره می‌بافد؟ پتو بکشین روتون بابا. هرهر می‌خندید. سپیده بی‌پروا بود. کتک‌های پدرش او را بی‌پروا کرده بود. برایش هیچ‌چیز مهم نبود. تابوها را می‌شکست. می‌خواست خودش را پیدا کند. احسان از آن مدل آدم‌های حال‌کُن دَر رو بود. و خوب... میان این دربه‌دری‌های سپیده،‌ حالش را کرد و البته در رفت. وقتی داستان‌شان تمام شد،‌ ما همگی فارغ‌التحصیل شده بودیم و حتا سرکار رفته بودیم. سپیده مانده بود با درس‌هایی که افتاده بود و بهای خوش‌گذرانی‌هایش با احسان بود. البته تاوانش بیش از این‌ها بود. سپیده تنها بود.  

خواب می‌دیدم که سپیده می‌خواست با احسان حرف بزند. سپیده میان حرف‌هاش استفراغ کرده بود. دستش را گرفته بود جلوی دهانش. محکم. از لابلای انگشتانش استفراغ فواره زده بود. روی احسان. روی خودش. وقتی من رسیدم احسان نبود. پسری آن‌جا بود که عاشق سپیده بود. سپیده نمی‌دانست که. داشت گریه می‌کرد. سرتاپایش استفراغ خودش بود. پسر گفت:"گریه نکن. همه‌ی تنت را پاک کرده‌ام." لبخند زدم. سپیده سرش را پایین انداخته بود. به هیچ آدمی نگاه نمی‌کرد. به سپیده گفتم:"حواست بود که جوری استفراغ کنی که همه‌ جایت را  کثیف کند؟" سپیده نگاهم کرد. یواشکی به پسر اشاره کردم. سپیده میان گریه خنده‌اش گرفت. پسر دست انداخت روی شانه‌های سپیده. آرام،‌جوری که سپیده نفهمید، موهای استفراغی‌اش را بوسید.

توی خواب یاد یکی از خاطرات بیداری‌ام افتادم. یک بار توی خانه‌ی دانشجویی که بودیم، لباس سپیده آتش گرفت. تنش سوخت. سپیده لباس‌هایش را درآورد و با تن برهنه‌ی سوخته روی تخت دراز کشید. من پماد سوختگی به دست، بالای سرش ایستاده بودم. داشتم در پماد را باز می‌کردم که یک لحظه چشمم به بچه‌ها افتاد. دور،‌دورتر، دم در ایستاده بودند. با اشاره اظهار چندش کردند. پشت چشم‌ها نازک. آن وقت‌ها دختری که بکر بودنش را به خاطر عشق و عاشقی‌اش از دست می‌داد مورد چندش بود. تن برهنه اش یادآور کاری بود که کرده بود. یادآور اشمئزاز بود. شاید هم حسادت می‌کردند... چه می‌دانم لی‌لی.

اوووه لی‌لی. یک‌بار که من و تو با هم خوب بودیم، یادم بیاور که برایت در مورد این بکارت هم حرف بزنم. که مامان می‌خواست داستانی که اقوام بربر ما برای خودش اجرا کرده بودند، برای من اجرا کند. و این که هر قصه‌ای که بیرون می کشم، ‌ده تا قصه بهش چسبیده است... کلاف سردرگم من.

کلاف سر درگم من.

فقط یادم بیاور.

 

 

 

...

 

 

/ 10 نظر / 3 بازدید
کتایون

لی‌لی شبای زمستو درازه... می‌شینیم پای کلاف ت. تو از اونور باز کن، من از اینور گوله می کنم برات.

فریاد

زیبا ،روان،دوست داشتنی و آخرش همه ی حرف هایش درد آور بود...درد آور نه برای تو و نه سپیده و نه آسمان و نه زمین،درد آور از زجری که بر سپیده گذشت،و باورهایش بوی آتش گرفت و سوخت و خود را نیز سوزاند.... از باور زشت مشمئز کننده دوستانی که خود شاید بکارتشان را از دست داده بودند،اما از اینکه سپیده بی پروا از دستش داده بود تا آنان که نا خود آگاه....و حالا احوال سپیده ی خوابهایت چگونه است؟!

نرگس

لی لی جان دوستت دارم . نوشته هایت خیلی قشنگند . من خیلی دوستت دارم حتی اگر آرشیوت را نتوانم بخوانم.

Helen

خیلی خوب بود

زیبا

این کلاف سردر گم رو خیلی دوست دارم ...عاشق نوشته هاتم بنویس. زیاد بنوسی.... منی که خیلی دورم با نوشته هات تنگ نتگم

آزاده

میمیرم برای نوشتنت برای این گیجی دلچسبت برای این خوابهایت برای این توصیفاتت برای این داستانهایت که از دل هم زاده میشوند...

درختک

اولین پست است که می خوانم از تو!از گودر دوستان پیدایت کردم...دوس داشتم نوشته ات را...خوشحالم ازین آشنایی:))

بچه های دم در هم استفراغ لازم بودن، middle finger و تیپا حتی

فرناز

سپيده چه مي كنه؟ بگو خوبه، بهش احتياج دارم.