حسن خداداده را حاجت مشاطه نیست، البته.

خانمی که پشت میز نشسته بود و چاک سینه‌اش تازیر گلویش بالا آمده بود، پرسید:"شما همانی هستید که ساعت سه‌و‌نیم وقت داشتید؟"

-          بله.

-          - بنشینید. تماس گرفتیم، توی راه هستند.

نشستم. هنوز جابه‌جا نشده، یک دختر سفید و قدبلند وارد شد. پالتوش قرمز بود. موهاش بور بودند. فکر کردم به‌به، چه قد و بالایی، چه برو برویی، چه زیباست این دختر مردم. به خانم چاک‌سینه تا گلو گفت:"آمدند؟" خانم چاک‌سینه تا گلو سر تکان داد و به من اشاره کرد. دختر قدبلند در حالی‌که دکمه‌های پالتویش را باز می‌کرد به من گفت:"برو توی اتاق آماده‌ شو عزیزم."

یا پیغمبر! این با این دک و پزش می‌خواهد دست و پای مرا اپیلاسیون کند؟

 مانتویم را که آویزان کردم، از دختر قدبلند پرسیدم:"خانم قبلی نیستند؟ اسم‌شان چی بود؟ نفیسه؟ نعیمه؟" اسمش را نمی‌دانست، فقط می‌دانست که آن خانم دیگر نمی‌آید. من این چنین آدمی هستم که سه‌سال پیش کسی اپیلاسیون کنم و اسمش را ندانم. نعیمه بود فکر کنم. در سکوت می‌آمدم پیشش و دراز می‌کشیدم و به سقف خیره می‌شدم. تند تند موم را روی دست‌ها و پاهای من پهن می‌کرد و تندتند پارچه را روی پوست می‌گذاشت و می‌کند. سوزش مختصر و دل‌چسب. من می‌رفتم توی خیالات دور. گاهی می‌گفت:"زیر بازویت را بگیر که کبود نکند." دستم نگاهی به من می‌کرد و با اخم و لب‌ورچیده خودش زیر بازوی دست دیگرم را می‌گرفت. من که توی خلسه بودم و به سقف خیره بودم. آرامش. نعیمه مثل من رنگین پوست بود. این اواخر که نطقم باز شد و با هم حرف زدیم، به این نتیجه رسیدیم که سبزه‌ها بسیار زیباتر از سفیدها هستند. خودم هم می‌دانم نتیجه‌گیری تخمی‌ای است، ولی در یک کشور نژادپرست برای حفظ اعتماد به نفس‌مان، هیچ کار دیگری از دست‌مان برنمی‌آمد.

می‌خواستم روی تخت دراز بکشم که دختر قدبلند دستم را گرفت:"خوب عزیزم تا نشسته‌ای، دستت را موم بیندازم." دیگر دراز نکشیدم. بالاخره هر آدمی برای کار خودش الگوریتمی دارد و باید به آن احترام گذاشت. دستش سفید و پر بود و دست سیاه‌سوخته‌ی مرا همان‌طوری گرفته بود که آقایان جنتلمن توی فیلم‌ها دست خانم‌ها را می‌گیرند و می‌بوسند. ما توی فامیل‌مان از این رسم‌ها نداریم. با مردها دست می‌دهیم. بعضی از مردهای بزرگ هم روی‌مان را می‌بوسند. ما نمی‌بوسیم ها، آن‌ها می‌بوسند و ما لب‌خند ملیح می‌زنیم. پیرزن‌ها و پیرمردهای قدیمی و اسطوره‌ای فامیل پدری در حین روبوسی پشت دست‌شان را هم می‌کوبند توی دهان‌مان که ببوسیم. خواهرم بدش می‌آمد. من نه. می‌بوسیدم. دست‌هاشان پیر است. پوست دست‌ها چرمی شده.  زن‌ها روی چرم، خال‌کوبی هم دارند. اصلن دست را باید بوسید. دست قابلیت بزرگی برای عشق‌ورزی دارد. نوک انگشت‌ها پرستیدنی هستند. اولین بار که مرد مرا بوسید، اول دستم را بوسید. نه این‌طور. کنار هم راه می‌رفتیم. دستم توی دستش بود. یک دفعه دستم را به لب‌هاش برد و بوسید. بعد گذاشت روی قلبش و قلبش می‌گفت:"بوم! بوم! بوم!...". به من نگاه کرد. آن چند ثانیه‌ی فاصله‌ی بین این نگاه تا لحظه‌ای که خیسی لب‌هاش را حس کردم، یادم نیست. توی خیابان؟ خوب شب بود. تازه به کسی چه مربوط.

دختر قدبلند تندتند حرف می‌زد. توی همه‌ی جملاتش عزیزش بودم. ته پاراگراف‌هایش فدایم می‌شد. روی کاردکش یک من موم می‌گذاشت. موم داغ از روی کاردک شره می‌کرد و روی پاهام می‌چکید. پوست زیر قطره‌ی چکیده ی موم می‌سوخت. اوخ!  البته چیزی نمی‌گفتم. آشکارا گرمش بود. یک بارپنجره را باز کرد که صاحب آرایشگاه از آن اتاق گفت سرما خورده است. دوباره پنجره را بست. دست‌هامان به هم چسبیده بود. با عرق و موم. پاهام پر از قطرات موم بودند. ملافه‌ی یک بار مصرف به من چسبیده بود. من به تخت. دست‌هام به پهلوهام. پاهام به هم. نوک دماغم هم مومی شده بود. نوک دماغ من منطقه‌ی استراتژیکی است. وظیفه‌اش این است که وقت‌هایی که دستم گیر است به خارش بیفتد. دستم مومی بود و نمی‌توانستم نوک دماغم را بخارانم. اگر می‌خواستم با کسی روبوسی کنم از دماغ به هم می‌چسبیدیم.

خانم چاک‌سینه تا گلو گفت:"خوب عزیزم، قیمت موادمان بالا رفته است. ما هم گران کردیم."

گفتم:"آهان... گران کردید. فکر کردم اشتباه شده. چشم." و با لبخند کش‌آمده پول را شمردم و گذاشتم روی میز. بیرون که آمدم، نیشم را جمع کردم. فکر کردم خوب چه کاری است، خودم اپیلاسیون می‌کنم، بیل به قدم خورده است؟

/ 9 نظر / 3 بازدید
شيرين

اگه تورنتو هستي بهم ايميل بزن يه جاي عالي با قيمت خيلي خوب بهت ادرس بدم

لوکی

... دست را باید بویید ، دست را باید بوسید. باید از نوک انگشت پا تا سر بوئید و بوسید !

ساناز

برو پیش منصوره ی من: 88202744 !!! کارش عالیه. حرف هم زیاد نمی زنه... تازه بعد از این که صاحب کار قبلی اش کلی استثمارش کرد, دلش رو به دریا زد و مستقل شد! من معلم هستم ولی الان مرجع تقلیدم منصوره ی اپیلاسیون کاره!!! جاش هم کوچه ی بیستم گاندی, خیلی نزدیک ونک ه!

سیما

شاهکار بود.... خیلی درکت کردم![لبخند]

زیبا

مشاطه اینگونه با یک مشاطه گر خوب به جز درد حال خوبی هم میدهد ...امان از وقتی که بد باشه:(((

پریسا

همیشه که نباید خودت همه ی کارها را بکنی. اگر خودت این کار را میکردی, دیگه فرصت نداشتی چند دقیقه برای خودت باشی, فکرت را بپروری و این نوشته خوب را بنویسی. مثل یک نقاشی دقیق و زیبا.

اردشیر بابکان

درود بر شما دوست عزیز: من در وبلاگم مطلب کوتاهی درباره سوشیانت( نجات دهنده) در دین زرتشت نوشتم اگر مایل هستید آن مطالب را بخوانید و با دیدگاه خود آن را کامل کنید. با تشکر از شما[گل]

دوشیزه-متولد اسفند

دست ها خیلی قابلیت ها دارند... قابلیت عجیبی که دست ها دارن اینه که ناخودآگاه وقتی پیش یه نفر خیلی خاص هستی، به طرز شگفت آوری خودشون زیبا میشن طوری که تا بوسه بهش نزنند انگار به جای کار لنگه