جایی که باید غریزه ی صرف می بودم، مغزم روشن شد. لذت نمی بردم. برای چه زنده ام؟ گریه ام گرفت. چرا گریه می کنم؟ همسرم محکم بغلم کرد. اشک هام را پاک کرد. چرا گریه می کنم؟ گه را نمی شود قورت داد. آخ مامان... مامان... البته که تو را بخشیده ام. اما کاش خاطرات تلخی های تان را فراموش می کردم. گه دارد از حلقم فواره می زند، مامان، با دست نمی توانم جلویش را بگیرم.

همسرم شام را آماده کرده بود. صدایم زد. از بستر خیس گریه ام، بلندم کرد که برویم شام بخوریم. با ناز و نوازش. عروس می بری؟ هزار الله اکبر... عروس چقدر قشنگه، انشالله مبارکش باد. دستم را گرفت. چقدر مهربان و صبور است:"آخر چه شده است؟"

صدایم را نمی شناختم:"دارم مثل دایی می شوم. دارم دیوانه می شوم."

خندید:"زده به سرت؟ چه کسی گفته تو دیوانه می شوی؟"

می خواهم به دکتر مراجعه کنم. قرص بخورم. دایی هم قرص می خورد. 20 ساعت در شبانه روز می خوابید. بهتر از این بود که توی غذای مان سم بریزد. بردیم تیمارستان بستری اش کردیم. بهش شوک دادند. دندان هایش خراب شد. بی حس بی حس بی حس بود. لابد بهتر از این بود که شیشه ی ماشین بابابزرگ را خرد و خاکشیر کند. 

 آخ بچه جان... بچه جان... نبودن تو بهانه است. دیگر به وجود تو فکر نمی کنم. تازه فهمیده ام چقدر زخم داشته ام. چقدر زخم دارم.خوب شد که نیامدی و من گریه ام گرفت. خوب شد که آن قدر برایت گریه کردم که چشمه ی اشکم خشکید. خوب شد که بعد از باران های تلخ گریه، این آتشفشان سر باز کرد. خوب شد که دیدم تا خود جهنم کشیده شده ام.

دایی سیگارش را روشن می کند و می گوید:" بچه های همسایه توی کوچه به من درکونـ.ی می زنند." به سیگارش پک می زند. دود را از دماغش می دهد بیرون و نگاهم می کند. تعجب کرده است. نمی داند دیوانه است.

آخ... دایی بدبخت بیچاره ام.

 

/ 6 نظر / 2 بازدید
نوشا

خودت را به دست غم نده. شاد باش. راضی باش. مثبت باش.

دختر خندان

شاد بودن هنر میخواد که هیچکی نداره

دیوونه ها خودشون نمی فهمند که دارند دیوونه میشن.

آزیتا

لی لی جونم نقاشی کن و دیگر هیچ.

آنا(آ-ن-ا)

احساس می کنم یه کم شبیه هستیم. با این تفاوت که من قرص رو شروع کردم...