گربه هفت جان دارد.

- شعار نده.

- چرا داد می‌زنی؟

- بسیارخوب، آرام می‌گویم: لی‌لی جانم، شعار نده. این جا وبلاگ نیست، خانه است، من هم خواننده‌ی وبلاگت نیستم که به‌به و چه‌چه کنم.

لباس‌ها. امان از لباس‌ها. لباس‌های شسته‌شده و خشک‌شده. تاشده روی میز، ریخته روی هم روبروی رادیاتور و کنار تخت. کفش‌ها. کفش‌های توی پلاستیک، توی جاکفشی، توی جعبه، کف اتاق، توی کمد. من زیر لباس‌ها و کفش‌ها مدفون‌ام. خشم دارم. آخ خدا... خشم دارم. خشم من ترس‌ناک است. آتش می‌زند. پشیمانم می‌کند. با دست خالی جلوی کدام قسمت آتش‌فشان را بگیرم؟ لباس‌ها مرا پشت خشمم پنهان می‌کنند. مقنعه سر می‌کنم. دور می‌شوم. پالتو. دورتر. دورتر. پشت پنجره می‌ایستم و نگاه می‌کنم. خیابان خلوت ما را به بزرگ‌راه وصل کرده‌اند. گه به قبر پدرشان. گه به قبر پدرت ای آقای شهردار محترم منطقه‌ی فلان. خانه‌ام تنها قسمت از دنیاست که من در آن گاهی خوش‌حالم. دلم به ماهی‌هام و گل‌هام و پرنده‌هام خوش است. به‌زودی صدای بوق و ماشین توی اتاق خواهد پیچید و یاکریم‌های پشت پنجره را خواهد ترساند. به زودی گل‌ها ی پشت پنجره سیاه خواهند شد. کاش می‌شد یاکریم‌ها را بغل کرد. سعی کرده‌ای گنجشک را ببوسی؟ نوک می‌زند. لبت را از وسط قاچ می‌کند. دیوانگی است. من البته ناشناسم، در سکوت خودم خفه شده‌ام و مردم فکر می‌کنند من آدم متین و مهربانی هستم. حرف که می‌زنم، همه‌ی قراردادها به هم می‌خورد. همه تعجب می‌کنند. اِ؟ لی‌لی خانم؟ چطور؟ چطور؟ چطور چنین نظری دارید؟ این حرکات، این نظرات، این حرف‌ها، از شما با آن سبقه‌ی خانوادگی و اجتماعی بعید است. وقتی ساکت می‌شوم نظم جهانی برقرار می‌شود. با منشی چک و چانه می‌زنم که وقتم را زودتر بگذارد. به مشاور پول می‌دهم تا به حرف‌هام گوش بدهد و فراموش کند و هزاربار به رویم نیاورد. سلام. من لی‌لی هستم. کسی مرا به‌جا می‌آورد؟

/ 3 نظر / 4 بازدید
نددا

این چیزی که می گی در مورد مشاور که پول بهش می دم که حرفامو گوش کنه و هزار بار به روم نیاره را می فهمم به خدا، دقیقا در این برهه از زندگیم دارم همین کارو می کنم، می رم سر کار اعصابم اونجا به فنا می ره ، برای بازگشت اعصابم پولارو می دم به مشاور که فقط بگه شما مادرت فلان ... یا پدرت بیسار ، و منم خیالم راحت شه که ای مامان فلان و بابای بیسار من که مشکلی ندارم ، چرا شما به مدت 24 ساعت شبانه روز قربون صدقه من نرفتید، شما متهمیدو فردا صبح دوباره برم که پولارو واسش در بیارم. و بدم بش که لذت پیدا کردن مقصرو این وسط داشته باشیم با هم...... لیلی این جا رو مرتب می خونم،عالی می نویسی.. :)

باراکا

هر چی پول میدم به این مشاور آروم نمیشم وحرفهام هم تموم نمیشه !دارم می ترکم از بغض و همه حرفهای توگلوم

نازنین

نددا خیلی خوب نوشته بود.