این ... است

سونوگرافی. دکتر با خنده گفت:"خوب است. بدو برو آن اتاق. نمونه که داده اید؟" سر تکان دادم و از تخت پایین آمدم. سردم بود. دکتر برای پرستار توصیح داد که چند تخمک دارم و یکی از تخمک ها هم آزاد شده است:"شانس مان بیشتر می شود. هرچند، بدنش به داروها خوب پاسخ نداده است. باید بیشتر از این تخمک تولید می کرد." بعد از من پرسید:"چرا؟ تو که سنت بالا نیست. استرس داری؟" داشتم؟

به آن اتاقی که گفت رفتم. پرستار بسیار قدکوتاهی آمد و با اخم راهنمایی ام کرد:"نه خانم، پایت را بگذار این جا. چرا این قدر خودت را سفت گرفته ای؟ بیا لب تخت. لب تخت. چرا این طوری می کنی؟ این جا. این جا." مثل گوسفند قربانی اطاعت کردم. از عریان بودنم خجالت می کشیدم. پرستار کوتاه قد رویم ملافه انداخت. ازش تشکر کردم. سعی می کردم دلش را به دست بیاورم. لبخند زدم. چنان چپ چپ نگاهم کرد انگار فحشش داده ام. به سقف نگاه کردم.

نمونه دادن یعنی گرفتن اسـ.پرم. صبح زود آمده بودیم. به خاطر دیرشدن به هم پریده بودیم. کسی نبود. ایستادیم تا مسوول پذیرش بیاید. با هم حرف نزده بودیم. مسوول پذیرش کلید اتاق "نمونه گیری" را به ما داد:"می روید پشت ساختمان. یک دری هست..." با خجالت سرمان را پایین انداختیم و رفتیم. در را دیدیم. یکی زن پرستار روبروی در داشت ورزش می کرد. سعی کردم بهش نگاه نکنم. رفتیم داخل اتاق و در را از داخل قفل کردیم. اتاق بزرگ و آفتابگیر و بی روح بود. یک آینه بزرگ هم روبروی تخت گذاشته بودند، لابد برای آن که پیازداغش زیاد شود. یک دستشویی و میز کوچک. همین. نمونه دادن یعنی عشق بورزی، بریزی اش داخل یک بِشِر کوچک استریل شده. در آن شرایط حتا نمی توانستم مادربزرگم را ببوسم.

نشد.

از اتاق بیرون آمدیم. پرستار ورزشکار پشت در نبود. آمادگی اش را داشتم که آن زن هم از سوراخ کلید نگاه کرده باشد و ازم بپرسد:"نشد؟" آمادگی اش را داشتم که همان جا وسط حیاط شلوارم را پایین بکشند. کلید را به پذیرش تحویل دادیم. یک زن مسن با مانتوی بلند و گشاد کرپ ازم پرسید که کلید دست من بوده است؟ پذیرش را نشان دادم. با یک مرد کاپشن خلبانی با سبیل و موی پرپشت رفتند و کلید اتاق نمونه گیری را گرفتند. بعدش هم رفتند که عشق بورزند کله ی صبحی.

کمی قدم زدیم. دست هم را گرفتیم. بعد که آن زن و مرد برگشتند، کلید را گرفتیم و به اتاق رفتیم. لعنت به هر چه تخت در دامنه ی آفتاب. ملافه مان را پهن کردم روی تخت. بلاخره "نمونه" گرفتیم. بی آن که به هم نگاه کنیم از اتاق بیرون آمدیم و نمونه ی ارزشمند را پس از آن همه تلاش تحویل دادیم که حالا به من که با اولدورم بولدورم پرستار قدکوتاه روی تخت خوابیده بودم تزریق شود. لی لی، الان تو می دانی که بهش می گویند آی یو آی.

دکتر با وسایلش آمد. من وجود نداشتم. با هم حرف زدند. بعد دکتر ناگهان ابزارش را در من فرو کرد. درد داشت. ناله کردم.

-          درد داری؟ خودت را سفت نکن.

نمی توانستم جواب بدهم. بسیار درد داشت. هیچ کسی از درد صحبت نکرده بود. دکتر پنس بزرگی برداشت. تازه درد اصلی اش شروع شد. می خواستم ناله نکنم. می خواستم یک مادر صبور باشم. دستم را بردم بالای سرم. دستم خورد به شیشه. هیچ چیزی نبود که بگیرم. آخ خدا، هیچ چیزی نبود که بگیرم. کف دستم را چسباندم به شیشه و فشار دادم. فکر کردم نشکند یک وقت؟ اما یک حیوان وحشی در درون من بیدار شده بود. تقلا می کرد. به شیشه نگاه می کردم. یک نفر از من می پرسید چرا؟ چرا داری درد می کشی لی لی؟ چه کار داری می کنی؟ حیوان داشت به درون من ناخن می کشید. حیوان نمی خواست. نمونه را آوردند. دکتر پرسید:"نمونه ی خودشان است؟" در آن گیرو دار از این که نمونه ی آن مرد سیبیلو به من تزریق شود خنده ام گرفت. دکتر با لبخند نمونه را تزریق کرد:" انشالله حامله می شوی".

در آن شرایط به حیوان وحشی ای فکر می کردم که دست و پا می زد.

زن قدکوتاه رویم را ملافه کشید. همه رفتند. از تقلا افتادم. شیشه را رها کردم. حیوان وحشی در من مرد. تو رفتی جایی خودت را پنهان کردی لی لی. بی حس و غرق خون، گریه کردم.

حامله نشدم.

/ 27 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مرجان

این یه امکانیه که امروز ما داریم و قبل از ما مردم نداشتن و اون اینکه حرفهایی که تو دلمون هست و شاید گاهی به آشناهامون نمی تونیم بگیم، اینجا تو دنیای مجازی به هم بگیم. کسی رو هم اذیت نمیکنیم. خود نمایی و تبلیغ هم نداریم. حالا چرا مریم عزیز عقیده داره که ما باید بخونیم و نظر ندیم و رد شیم، من دقیقا نمی فهمم. لی لی جان شما که خودت یه متنی رو نوشتی، حالا خاطره یا درد دل یا داستان، بگو ببینم یه خواننده وبلاگ حق داره نظر خودشو بگه؟ یا دلت می خواد بیاد و بخونه و بره؟ میخوای فقط تایید بنویسه یا از فرصتی که تو بهش دادی، برای اینکه تلقی خودشو از این موضوع بگه، استفاده کنه؟

Shys

I'm doing a samething Lili.Hope you get what ever you want

زرافه خوش لباس

همه ماها تو زندگیمون یه اینجور فضاهایی رو تجربه کردیم و دردهایی داشتیم که با خوندن نوشته قشنگ تو من یکی یادش افتادم... لی لی فقط می خواستم بگم اگه قراره ادامه بدی فقط بی خیال باش.

آنیا

من قبل از ای یو ای عکسرنگی گرفتم و ....اون بدتر بود الانم دو بار درد ای یو ای رو تحمل کرد و این باعث شده از بچه و بارداری و درد و.زایمان متنفر بشم بهتر آزاد ازادم

ليلا

سلام ليلي جون من هم آي يو آي شدم بعد از 18 روز آز دادم منفي بود خيلي ناراحت شدم خيليها بهم گفته بودن كه اگه تو اون 18 روز درد داشته باشي و زير شكمت تير بكشه يعني داري حامله ميشي منم همين علائما رو داشتم خيلي خوشحال بودم چون فكر ميكردم دارم حامله ميشم اما وقتي جواب آز و گرفتم انگار تمام دنيا رو سرم خراب شد ولي وقتي شوهرم دلداريم داد يكم آروم شدم .دلم گرفته بود خواستم باهات درد و دل كنم فعلا باي

الی

سلام لیلی جان من 4 روز پیش مطالب قشنگت رو خوندم واقعا قلم رسا و خوبی داری به قدری تاثیر گزار بود که من 2 ساعت گریه کردم چون منم قرار بود برم برای i.u.i و به قدری ترسیدم که قابل وصف نیست تا اینکه امروز صبح رفتم و اصلا درد نداشتم به اندازه یه معاینه طولانی و 10 دقیقه ای میتونم اینجا بکم که آدما تحمولشون با هم فرق داره و از کسایی که این مطالب رو می خونن می خوام نترسن و با اعتماد به نفس ادامه بدن[لبخند][پلک]حتما میشه[ماچ]

مسافر

سلام وقتی نوشته هات رو خوندم دقیقا یاد خودم افتادم واسه منم منفی بود

خسته

منم یک هفته ای میشه که آی یو آی کردم و بیشتر از یک ساله که انتظار می‌کشم نمی دونم چرا دیگه امید ندارم

سحر

من امروزدقیقاحس تو رودرک میکنم 11روزپیش ای یوای کردم وامروز.......خیلی ناراحتم مامان نشدم باینکه فکرمیکردم شدم

مريم

یعنی با این نوشته هات حالمو از خودت بهم میزنی بجای اینکه به دیگران آرامش بدی اونا رو ناامید میکنی ای کاش این سایت باز نمیشد و من نوشته هات رو نمیخوندم تو سرشار از یه انرژی کثیف حال بهم زنی اگه خدا بخواد هر اتفاقی میافته و دردی که بخاطر هدفی باشه ارزش تحمل رو داره