جز درک حس زنده بودن...

مدیرعامل تا ساعت 8-9 شب کار می کرد. تمام پرونده های عجیب و غریب شرکت را بیرون کشید و سعی کرد اصلاح کند. در آخر هم پا روی دم دزدهای کله گنده گذاشت. خوب... نتیجه ی آن همه مدیریت عالی آن بود که مثل یک آشغال، دو روزه بیرونش کردند.

تا فهمیدیم، با دامی که من برای همسرم گسترده بودم و حدود 4 سال بر رویش کار کرده بودم، به یکی از شهرهای شمال رفتیم. جرات نمی کردم تصمیمم را به مادرم اعلام کنم. نگفتم. مادرهمسرم را به همراه خودمان بردیم. مخالف بود، ولی منعطف تر از مادرم بود و فقط به غر زدن بسنده می کرد. رفتیم و خانه دیدیم. حساب کردیم که اگر وام های شرکت را تسویه کنیم، اگر چه را بفروشیم و چه را بخریم، چه خانه ای می شود خرید؟ و در پاسخ از دنیا دلخور شدیم. عصبانی شدیم. چقدر پول مان کم بود.

ولی خانه ای که می توانستیم بخریم، از خانه ای که الان در این شهر بزرگ دودی داریم، بزرگتر و زیباتر می شد. آخ...گلدان های آمالیس روی تراس و هوای شرجی خنک پاییزی و باران ریزی که از خانه دیده نمی شود و تکه های درخت درون پنجره... می دانی؟

برگشتیم. بی محابا استعفای خود را نوشتیم. در این تصمیم که نمی توانیم با گله ی دزدانی که می آیند کار کنیم، هم عهد بودیم. روز آخر کار مدیرعامل بود. با افسوس امضا کرد:"کجا می روید؟"

-شهرستان!

 و با ذوق لبخند زدم.

-شهرستان؟! کدام شهرستان؟

و خودش و مشاورش یک ساعت در مورد فجیع بودن تصمیم مان با ما حرف زدند.

در آخر سخنرانی شان، تنها دیوانه ی جمع من بودم که هنوز دلم می خواست کمی برای دل خودم زندگی کنم. بقیه -ازجمله همسرم- متقاعد شده بودند که باید پول درآورد، و برای پول درآوردن، چه جایی بهتر از همین شهر بزرگ، باید تلاش کرد، باید بزرگ بود، زندگی پر از کوشش است، شهرستان دیدو مغز را محدود می کند، چه جاهایی که نمی شود دید، چه کارهایی که در این شهر بزرگ نمی شود کرد...

- حتا تو این جا می توانی به کلاس نقاشی بروی، تو در انتخاب استاد بسیار پرتوقع و سخت گیری. آن جا می خواهی چه کنی؟

هوم... بله. چه کارهایی که در این شهر بزرگ نمی شود کرد.

دام را جمع کرده ام، وضعیت را می سنجم، به شرکت ها در این شهر بزرگ رزومه می فرستم، مصاحبه می کنم...

ولی هنوز گلدان آمالیس روی تراس زنده است، چون من هر روز یواشکی به آن آب می دهم.

/ 2 نظر / 2 بازدید
ماشنکا

تا حالا کسی بهتون گفته چقدر محشر می نویسید ؟

شانای

سلام خیلی زیبا بود[گل][دست].من شما را با افتخار لینک کردم[نیشخند]خوشحال میشم به من افتخار بدید و لینکم کنید من را اگر خواستید با تیتر وبم لینک کرده و به من خبر بدید[پلک]