تمام شد.

نشسته ام. لیوان پر از آبجوی البته غیرالکلیم روی میزم، لابلای کاغذهای زیاد و خط نوشته های درهم برهمم است. خوب، چه می شود کرد؟ شش ماه بیکاری هم نتوانست مرا از شلختگی دربیاورد. ناهار خوراک سبزیجات سفارش دادم. چون اولین بار بود که اصولن از این غلط ها می کردم، فکر کردم الان که سبزیجات است باید خیلی بخورم. به اندازه ی یک اسب خورده ام وچشمانم دارند دودو میزنند که ازحدقه بپرند بیرون. البته این ها را نمیخواستم بنویسم. فقط آمدم بنویسم که کار پیدا کردیم، آن هم درست وقتی که داشتم خودم را برای یک عید بدون پول آماده می کردم و آن هم درست وقتی که فکر می کردم که لی لی، بیکاری هم بد نیست و چه می دانم، زیبایی های خودش را هم دارد و از این قبیل فلان و شعرها که همه مان خوب بلدیم و در مواقع لزوم مثل بلبل به هم تحویل میدهیم. یکی از افتخاراتم این است که در این دوره ی سخت خودم را نکشتم.  

مدیرعامل، همان مدیرعامل قبل قبلی  است، ولی شرکت جدید به مراتب بزرگتر و بهتر است. وقتی از من خواست با او همکاری کنم به من گفت:"من در رابطه با کارت مطمئنم. در رابطه با احساساتت نه. این همه فوران همیشگی احساسی که تو داری، مرا به انتخابم مشکوک میکرد." وچهره ی حق به جانبی گرفت:" اصلن برای خودت سخت است."

من خندیدم:"من این طوری زندگی کرده ام. شاید سخت تر باشد، ولی عشق بیشتری هم دریافت می کنم."

می دانی لی لی؟ انگار شش ماه بیکاری و تجربه های تلخ درمان نازایی باعث شده است زیاد کاری به کار قضاوت دیگران نداشته باشم.

/ 6 نظر / 2 بازدید
زهرا مامان پوریا

سلام عزیزم خداروشکر که کار پیدا کردی. به نظرم و برخلاف گفته های تو بیکاری خیلی هم بد است. من خر شدم به خاطر پوریا(بچه ام) گفتم می شینم توی خونه. یک سال نشستم روانی شدم. بچه بیچاره هم فکر کنم روانی شد چون از وقتی می ره مهد خیلی بهتر شده.بعد از یک سال با عز و التماس و گریه و پارتی و نهایتا قبول کردن هزاران شرط بی خودی و گرفتن یک پست که غیر از بیگاری برام چیزی نداره برگشتم وللللللی خیلی بهترشدم. ادم وقتی بیکاری بکشه قدر کارو می دونه احتمالا(برای من که اینطور بوده)

کتایون

من هم یک سال (کاما) بلکه هم بیشتر است که بیکارم(کاما)بیکاریم. در واقع شرکتمان بیکار شد.

من

آرزوی یک مدیر عامل مهربان را با خودم به گور می برم...

Montra

اين كه راضي هستس خيلي خوبه... [لبخند]

Montra

اين كه راضي هستي خيلي خوبه... [لبخند]