نکات ایمنی برای کامنت گذاران

1.       این وبلاگ جایی برای مرور خودم است. من هم آدمم. مثل همه گاهی برای خودم داستان می گویم. گاهی واقعیت ها را قرقره می کنم. واقعیت های تلخ برایم ماندنی ترند و بیشتر یادم می مانند. برای همین می نویسم شان. این از واقعیات. داستان هایی که گاهی می نویسم هم غمگینند، ولی داستانند. راست نیستند. خواهش می کنم، تمنا می کنم که جدی نگیرید. من آدم افسرده ی گریانی نیستم. زیاد گریه می کنم، ولی این را فقط کسی می داند که هر لحظه با من است: همسرم. حداقل در ظاهر دیگران این را متوجه نمی شوند. آن هایی که مرا می شناسند و این وبلاگ را می خوانند شاهد... این جارا گذاشته ام که خودم را از اول مرتب کنم. از اول بنویسم. دارم خودم را می سازم. این بار شما شاهد. ساختن یک خانه ی متروکه رمباندن می خواهد. من خودم را در این وبلاگ ویران کرده ام. الان آوارم. چقدر طول بکشد که آجرها را جدا کنم. چقدر طول بکشد که نقشه بکشم. چقدر طول بکشد پی را بکنم، ملاط درست کنم، آجر روی آجر بگذارم... آن هم دست تنها، با دو مچ باریک شکننده. به من فرصت بدهید. من به اندازه ی یک عمر فرصت دارم. عجله نکنید. فوقش خانه ام نیمه کاره می ماند و روی نیمکت پارک می خوابم.

 

2.       روشنفکری چیست؟ من روشنفکرم؟ شما روشنفکرید؟ دوست دارید که باشید؟ دوست دارم که باشم؟ جواب این سوال ها را می دانید؟ بدون آن که به خودتان دروغ بگویید، آیا می توانید با صداقت به سوال ها پاسخ بدهید؟

 

3.       تصمیم دارم خودم بچه دار شوم و به بچه ای از پرورشگاه فکر نکرده ام، فقط به یک دلیل: چون دوست دارم. حالا شما اگر روشنفکرید، برای من دو وجه قایل شوید: یا روشنفکرم، یعنی فکر کرده ام و تصمیم گرفته ام و مطالعه داشته ام و می دانم دارم چه می کنم. یا روشنفکر نیستم، که شما اجازه بدهید عامه ی مردم روش های خودشان را برای زندگی داشته باشند. این حق همه ی آدم هاست، این را در کتاب ها خوانده اید. خوب... راستش این را هم خواستم بگویم تا به حال در این وبلاگ بسیار به من توصیه شده است که بچه از پرورشگاه بیاورم و یا فکر بچه را از سرم بیرون کنم و اصولن بچه چرا؟ اگر بخواهید در این زمینه کامنت بگذارید میل خودتان است، اما بسیار تکراری خواهد بود.

 

4.       بله. این را از کامنت های شما فهمیدم که اشتباه من این بود: من فکر می کردم اگر بچه داشته باشم دیگر می توانم خوشحال باشم. اما حالا می دانم که در هر شرایطی می شود خوشحال بود. ممنون. در این زمینه هرچقدر هم کامنت بگذارید تکراری نمی شود.

 

5.       نمی خواستم این بند را بنویسم، اما شاید نوشتنش بهتر باشد. در این یک سال گذشته واقعیت های دردناک بسیاری برای همه ی ما عیان شد. واقعیتی که برای من عیان شد این بود: بعضی از ما -مهم نیست که صاحب چه اندیشه ای باشند، حتا مدعیان روشنفکری- سبک ارایه اندیشه های شان به دیگرانی که شبیه شان فکر نمی کنند، بی رحمانه و تلخ است.

انگار کن که زانو زده باشم به وقت گفتن این حرف.

 

 

/ 11 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فروه

لی لی

طاها

1- ما هم از مرور کردن شما خوشمان می اید و برای همین با شما همراه شده ایم. اصلا چه کسی را پیدا می کنید که بدش بیاید هر چند وقت یکبار تمام پیچ و مهره های سلولی اش را از هم جدا کند و آن ها را روغن کاری کرده و سر جای خودش قرار دهد . مهم نیست که هر چه زمان می گذرد و در پی این رفرشهای چندین و چند باره چقدر کهنه میشویم . مهم این است که : کپی همیشه برابر اصل می ماند ...

طاها

2 و 3 - من نمی دانم روشنفکری دقیقا چه معنایی دارد اما می دانم آن چیزی نیست که به شما اجازه دهد ژست آب دوغ خیاری به خود بگیرید و از خیر خواسته های به حق تان بگذرید ( هر چند در محضر خدا باشد ) . این که تصمیم گرفته اید خودتان چه داشته باشید یا نداشته باشید نیز حداقل نیمی اش دردست شماست . هر چند نیم دیگر را نیز می توانید با شنا کردن در خلاف مسیر رودخانه بدست آورید . اما آنچه به شما میگوید چه بخواهید و چه نخواهید ( البته در موردی که ذکر کردید) نیرویی است که تظاهرات بیرونی اش همین نوسانات هورمونی است که دانشمندان از ان حرف می زنند و تظاهرات درونی اش را فقط خدا می داند با قلقلکهایی که به روح می دهد !!

طاها

4- در موردش نظری ندارم 5 - نود و نه درصد موافقم ( یک درصد مخالف بخاطر قسمت یک سال اخیرش بود )

کیقباد

ما مردم هنوز خیلی کار داریم ! وقتی از نجار یا کوزه گر یا مجسمه ساز یا هر استاد کاری که مشغول ساخت کاری است میپرسن استاد این دیگه تمومه ؟ معمولا این جور موقع ها استادکارا حتی اگه کارشون رو به اتمام و کامل شدن هم باشه در جواب میگن نه این هنوز خیلی کار داره! حالا حکایت ما مردمه که هنوز خیلی کار داره تا کامل بشیم و به کمال برسیم . آره هنوز خیلی کار داره !

مریم

چه‌قده می‌شه تو رو دوست داشت لی‌لی...

صفا

...توی ذهنم بود بنویسم دوس ت دارم ..یه عالمه آمدم .دیدم تکراریه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

نی نی دوست

وای خدای من تو چقدر عین منی . من اگه از دوستای خودم بودم حدس میزدم این وبلاگ من باشه . منم تو دبیرستان و دانشگاه شعر میگفتم و یه بارم داستانم تو مرحله استانی برنده شد.منم نی نیم پر زدو هزار بار براش اشک ریختم اما تو اجتماع آدم شادی هستم . منم دلم نی نی خودمو می خواد و نمیدونم چرا مردم به خودشون اجازه می دن تو زندگی آدم دخالت کنن انگار ما نمی دونیم پرورشگاه وجود داره . منم این قضیه بی رحمانه رو قبول دارم و گاهی که نظرا رو میخونم دلک کی خواد بمیرم .به وبلاگم بیا تا بفهمی چقد شبیه تو ام . شایدم اشتباه می کنم اما لینکت می کنم . هر کی با من دوست شد زود نی نی دار شد. تو هم به زودی از تو قصر فیروزه ایت صدای خنده نی نی شنیده می شه.