کم‌کم حقیقت دارد در من جا می‌افتد. پرنده‌ای که آن‌همه پرواز کرده بود، برفراز اقیانوس بالغ شد. خسته شد. به کجا می‌خواستم برسم مامان؟ وقتی همیشه زیر پام آبی بوده، از کجا فهمیده‌ام که دارم می‌روم یا دارم برمی‌گردم؟ پرهام سنگین‌اند و بوی خشکی نمی‌آید. من امروز بال‌هام را ببندم و با چشم‌های باز توی آب بیفتم یا فردا؟ فرقی نمی‌کند. می‌دانی مامان؟ حقیقت جزیره‌ی گنج نبود که قرار بود به آن برسم. حقیقت من بودم که داشتم بال‌بال می‌زدم. پت پت پت! نگاه کن! سایه‌ام دارد روی ماهی‌های خیس جان می‌دهد. جزیره‌ی گنج حتا از افسانه‌ی آزادی و مهربانی هم دروغ‌تر بود مامان. چرا به دریا زدم؟ جوابی ندارم. دارم توی آسمان تنگ خودم هذیان می‌گویم. دستمال خیس روی پیشانی‌ام بگذار. من بچه‌ی توام و کاری از دست هیچ‌کدام‌مان برنمی‌آید.

/ 13 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهتا

از هر طرف که رفتم جز وحشتم نیافزود..

میلیک "فرشته محبوب خداوند"

سلام سکوت وسقوطت روبه غم نوشته هات کم رنگیتو نشون میده ما آدما وشما حوا ها چقدر به بیرنگ زندگیمون توجه داریم... پیرو نظریه جی.پی.واسوانی ((جایی برای دلواپسی وجود ندارد. برو به گل سرخی بنگر. نزدیک غروب گلبرگ های آن به روی زمین می افتد. آن روز خوشی زندگی کردند. آنها لذت بردند. از باد قوی و نیرومند. از نبرد با آن لذت بردند. چون شمیم خوش خویش را به واسطه باد پراکنده می کنند؛ عطر خوش آنها سر به فلک میزند. و باد بوی خوش آنها را به هر گوشه از زمین برده است..

اردیبهشت

لی لی امروز داشتم به تو فکر می کردم و اینکه در خصوص مهمان داری یک صدم تو صبور نیستم...و در خصوص مریض داری یک صدم تو نیستم...و در خصوص بودن نفس های دیگران توی خانه ام...لی لی جان...من هیچوقت نتوانسته ام با ادم ها زیر یک سقف زندگی کنم.انگار اکسیژن به من نمی رسد.

ستاره

قربان هذیان گویی هایت لی لی جانم. خواب دیده ام خوب میشوی دخترکم. به همین زودیها خوب میشوی..........

مهسا

شت . خیلی خوب بود.خیلی.حال این روزای منه...

گیلدا

تو از چی اینقدر دردت اومده لی لی که خوب نمی شی؟

باغ تماشا

لی لی خانم بیشتربنویس .هم حال تو جا میاید هم حال ما

سین جیم

جزیره گنج حتی از افسانه های آزادی و مهربانی هم دروغ تر بود....قلبم می گیرد که داریم بزرگ می شویم. که داریم می پذیریم این ها افسانه اند. بپذیریم برویم پی کارمان؟

میس راوی

لی‌لی من اونقدر خودخواه نیستم که بخوام همیشه بنویسی تا بخونمت و رگه‌های نازک دردم شروع کنه به تپیدن برای تموم روزهایی که نیستی و نمی‌نویسی خوب بودنت رو آرزو می‌کنم.

سعید

مرسی لی لی عزیز، از همه نوشته هایت لذت می برم، مخصوصا این یکی... چه قلم روان و ذهن قدرتمندی داری... امیدوارم همیشه خوش باشی