.

گفتم:"من هیچی ننوشتم."

حرفی را که همیشه بعد از این جمله می گفتم، خود آق معلم با خنده ادامه داد:"زحمت کشیدید و خودتان را آورده اید؟"

- بله.

گفت:"خوب خسته نباشید. چرا ننوشتید؟"

چرا؟ نمی دانم. گفت:"ساعت کاری تان زیاد بود، وقت نداشتید، خسته بودید، سفر بودید، مهمان داشتید... چه شده بود که ننوشتید؟"

فکر کردم همه شان با هم. هم سفر بودم، هم مهمان داشتم، هم ساعت کاری ام زیاد و خسته کننده است، هم وقت ندارم... اما من خودم را می شناسم. اگر بخواهم کاری را انجام بدهم، ربطی به بهانه ها ندارد، در هر شرایطی انجام می دهم. آن وقت ها که توی محیط صنعتی کار می کردم، توی همان شلوغی ها، وقت چای خوردن، یواشکی کاغذهای کاهی ام را لای کتابچه ی بزرگ راهنما می گذاشتم و تندتند در پنج تا ده دقیقه طراحی می کردم. تا آخر هفته، نزدیک صد طرح می کشیدم، با استفاده از پنج دقیقه ها. اگر دلم بخواهد، می توانم در هر شرایطی کار کنم. اما انگارخیلی وقت است که دلم نمی خواهد هیچ کاری بکنم. هیچ کاری. دلم نمی تپد. می دانی؟

آق معلم گفت:"ها؟ بالاخره باید دلیلی وجود داشته باشد. دلیلی داشته که ننوشتید؟"

گفتم:"تنبلی. دلیل اصلی من تنبلی است."

و حاضر بودم به خاطر این جمله ای که همه به شوخی گرفتند و بهش خندیدند، ساعت ها گریه کنم.

 

/ 4 نظر / 2 بازدید
پویا

لی لی باورم نمیشه!! جدی باورم نمیشه! آخه من باید اینو مینوشتم! تو چرا نوشتیش؟ باورم نمیشه! کلمه به کلمشو باید می نوشتم. چرا ننوشتم؟

زن قجری

برای چی گریه کنی؟ تنبلی؟ یا حقیقت؟

سحر

عزیز دلم همه گاهی اوقات اینجوری میشن.معمولا برای من بعد از یه دوره کاری فشرده پیش میاد. یه کم به خودت استراحت بده. یه زمانی یه جایی خوندم پریود شدن از موهبات زن بودنه و هر زنی باید این چند روز رو توی ماه به خودش استراحت بده. درسته که تو این دوره و زمونه چه پریود باشی و چه نباشی فشار کار و زندگی و اطرافیان به آدم مهلت استراحت نمیده ولی باور کن من امتحان کردم و نتیجه گرفتم. چند روز تنبلی به دلخواه در ماه بهتر از اینه که بعد از ماهها یه دفعه آدم احساس تنبلی و فرسودگی کنه. لی لی جووووووونم به خودت استراحت بده و از اینکه دچار تنبلی شدی نترس. این تنبلی خوبه ذهن و روح آدم رو برای خلاقیتها و فکرهای نو خالی می کنه. دوستت دارم. همیشه شاد باشی. پ.ن.: امیدوارم این حرفها رو به حساب عدم درک نذاری. منم دچار دقیقا همین حالت می شدم. تا وقتیکه ...

کامیار

کاری که توش علاقه باشه زمان و مکان و سختی حالیش نیست! این لذت نبردن از کارهامونه که انقدر کرختمون کرده