زایش

لی لی، حامله ی تمام بچه هایی هستم که در درون من کشته شدند، پوسیدند، تجزیه شدند، به درون وجود خودم برگشتند، مسمومم کردند، کسی نفهمید. وقتی چندروز پیش خاطره ای از پدر را در گودر نوشتم و اشک امان نداد، فهمیدم که درد زایمان چیست. باید جسدهای متعفن را از لابلای سلول هام بزایم، بی قابله، بی وجود کسی که بخواهد شانه هایم را چنگ بزند و همراه با من جیغ بکشد:"زور بزن، زور بزن، نفس بکش...". تنهام. آدم هام بیرون در اتاق زایمان منتظرند. تخمه می شکنند، تلویزیون شان روشن است، سریال خال تور دارد، زندگی همان است که باید باشد. همه خوبند. من در اتاق زایمان روی صندلی نشسته ام و دستم زیر چانه ام، اشک روی زانو می چکد، نمی دانم چه باید بکنم، بچه هایم را چطور باید بزایم. کسی از پشت در می گوید:"زاییدی؟" نع. به دیگران می گوید:"نزاییده هنوز..." و دیگران غر می زنند، شوخی می کنند، می خندند.

خاطره ی پدر، خاطره ای کوچک بود که اشک مقنعه را تا سینه ام خیس کرده بود. همکاری وارد اتاق شد. متوحش نگاهم کرد. دروغم را هق هق کردم:"می دانید؟ پدر دوستم مرده است. مرد خوبی بود."

سرش را پایین انداخت:"برای مادر من هم گریه کنید. مادر من هم زن خوبی بود. گریه خوب است."

گریه هیچ هم خوب نیست آقای همکار. تو نمی دانی.

 

/ 10 نظر / 2 بازدید
شری

بگذار با سریال های خال تور و انتظار بی خودشان شاد باشند... نفهمیشان اگر آزاردهندست اما گاهی هم نعمت می شود برای خودش .. گریه خوب است ... همین طوری که تو برای خودت گریه می کنی همین طوری که او فکر می کند برای دیگری

دورگه

دلبری بود روزگاری که دیگری را انتخاب کرد. اما هنوز به پاس دوستی پای دردهای هم صبوری می کنیم. سرطان خون گرفت. زنده ماند. 3 سال است که مویی به تنش نرسته. نشانی وبلاگت را دادم که بخواند تا بفهمد می توان بدون بچه هم زندگی کرد و ادامه داد. ادامه داد و حتی مادر بود. چند روز پیش معلوم شد علاوه بر نازایی کاملن تخمدان ها را از دست داده و یائسه شده. در 25 سالگی منتظر عوارض یائسگی است. به خاطر نازکی دیواره رحم هر تماسی می تواند باعث خونریزی اش شود. دکتر هر رابطه ی زناشویی را حرامش کرده. حالا به خواندن کدام وبلاگ توصیه اش کنم. مغزم له شده لی لی. مغزم بخار شده از داغ زیباترین خنده هایی که در تمام عمرم دیده ام.او را به تو توصیه کنم یا تو را به او؟

پریسا

گریه وقتی که میاد, کاریش نمیشه کرد. نه خوبه و نه بد. گریه شاید کمی از همون زایمان رو انجام بده. غیر از اشک چیزهای دیگه رو هم یبرون میاره.

یک نفر

ولی راست می‌گه که گریه خوبه.

دیناز

خیلی سنگین مینویسی. منم زیاد گریه می کنم

ترانه

تو خواب نوزاد نمیبینی گاهی؟

زیبا

چقدر تلخ .چقدر سخت...

سانی

گریه خوبه لی لی. اولش درده و سردرد میاره اما بعدد کم کم می شوره و می شوره و پاک می کنه و با خودش می بره. گریه خوبه لی لی اگه تموم بشه.

نیم تنه

این دومین بار تو امروزه که یه وبلاگ خوب کشف میکنم. لذت بردم از خوندنت

عليرضا

آدم هام بیرون در اتاق زایمان منتظرند. تخمه می شکنند، .... اين داستان تمام آدمهايي است كه درد ديگران را از دور به قضاوت مي نشينند و خود را قاضي خوبي مي دانند........