گ

مامان برایم اس ام اس زده که نگرانم است و چرا هیچ وقت به خودم توجه ندارم؟ جوابش را ندادم. مثلن باید می گفتم نگران نباش مامان جان، یا چرا به فکر خودم هستم... و نگفتم. فکر کردم ولم کن بابام جان. انگار ازش دلخورم. گذاشتم دلخور بمانم. چقدر هی خودم را نصیحت می کنم که مادرت است و حق به گردنت دارد و به قدرت خدا هیچ وقت از تو راضی نبوده و دلش را نشکن و فلان؟ فکر کردم مهم این است که خودم از خودم راضی ام و فعلن حوصله ندارم این را برای کسی توضیح بدهم. ویزای شنگن هم درست نشد. آن قدر همه این جا برای ماموریت ها له له زنان می دوند که کسی باورش نمی شود کوتاهی از خودم بوده است. در حالی که من در وطن دارم خودم را می خارانم، پرزنتیشن عزیز را دیگری ارایه خواهد داد. مهمانی ها برقرارند. مهمان های آخری یکی از بچه هاشان یک پسر جوان و شیطان بود. قلبم را جلا داد از بس به شیطانی هاش خندیدم، این آدم ها فرشته اند. همسرم عکس بچه ی همکارمان را در فیس بوک می بیند و می خندد. توی گودر از کسی پرسیده بودند که نوزاد کافران وقتی می میرند چه می شوند، جهنم می روند یا بهشت؟ جهنم؟ بهشت؟ نوزاد کافر؟ قلبم می ایستد. هیچ وقت نوزاد دیده اید؟ هیچ وقت نوزاد در آغوش گرفته اید؟ هیچ وقت دستش را توی دهان شما کرده است؟ هیچ وقت برای تان آواز خوانده است؟ هیچ وقت از گریه توی بغل تان پیچ و تاب خورده است؟ نمی دانید که، چه می فهمید؟ من به فکر خودم هستم، مامان. دیده ای که کفش پات را فشار می دهد و نوک انگشتت تاول می زند؟ دیده ای می لنگی که کمتر بهش فشار بیاوری؟ دیده ای که لنگیدن بعد از یک مدت می شود عادتت؟ تو و پا و تاول و کفش با هم کنار می آیید. من و زخم هام کنار آمده ایم. خوبم. بلدم بلنگم، بخندم. بلدم خودم را بخندانم.

/ 6 نظر / 2 بازدید
ف

من شکوفایی گلهای امیدم را در رویا ها می بینم ، و ندایی که به من می گوید : " گر چه شب تاریک است دل قوی دار ، سحر نزدیک است"

تارا

سلام. دوستی برایم ایمیل زدم که فردا وقت آی یو آی دارد. سرچ کردم که بدانم چیست و به وبلاگ شما رسیدم. غم وجودت به تمام درونم رخنه کرد و اندوهگین شدم. یک بار فرشته ای را در دو ماهگی از دست دادم و اشک تا مدت ها مهمان چشمانم بود. دوست عزیز احساس تو را می فهمم. برایت آرزوی شادی می کنم و سلامتی. امیدوارم خداوند لبخند را مهمان لبانت کند و شادی را مهمان خانه ات را تا همیشه. هر که هستی هر جا که هستی جزی از ذهن نیمه آرام من خواهی شد و هر روز برای شادیت دعا می کنم.

پیمنتو

نوزاد پاکترین موجود هستیست کافرو مسلمان ندارد

mahshid

akh .......liliey azizam... to mara minevisi......?