سلام لی لی

لی لی. در حقیقت نمی دانم دیروز چه اتفاقی افتاده بود که تو را از خودم راندم. مدت ها بود که گریه نکرده بودم و دیروز اشک تا گردنم را خیس کرد. گمان کنم فصل من هم بهار است. گمان کنم الان رعد و برق ها تمام شده اند. می دانی  بعد از باران چه هوا صاف می شود؟ همان است.

راستش لی لی، من تصمیم خودم را گرفته ام. تو می دانی من چه می خواستم این همه سال. ازم می پرسیدند آیا ته افق من همین است؟ زاییدن؟ کـ.ون شستن؟ بچه داری؟ می خواهم ژن تحفه ی خودم را امتداد بدهم؟ می خواهم یک بدبخت دیگر به دنیا اضافه کنم؟

اما لی لی، تو می دانستی من چه می گویم. می دانستی، گرچه فقط نگاه کردی. همراهی نکردی.

مهم نیست. اگر تو نخواهی، من اصراری ندارم. منتظر بچه ام نمی مانم. انگشتم را از روی دکمه ی پاز برمی دارم. تو بچه ام شو. تو را بزرگ می کنم که خیلی از قسمت های زندگیت له شدی، کوچک ماندی، تکه تکه شدی. تو که هیچ وقت کسی ازت نپرسید که گشنه هستی بچه جان؟ ناهار خوردی؟ صبحانه نخورده مدرسه نروی یک وقت؟ چرا غمگینی؟ انگشتانت زیبا هستند، چرا تا ته می جوی شان، می گذاری ببوسم شان؟ تویی که هیچ کسی بهت نگفت لی لی، تو یک پشمالوی سیاه سوخته ی بداخم نیستی که باید بروی و پنهان شوی. هیچ وقت ازت نپرسیدند چه می خواهی. همیشه بهت گفتند که چه باید بخواهی. هروقت حرف زدی تحقیرت کردند. همه با هم بهت خندیدند. کتکت زدند. تویی که بدترین خاطرات زندگیت مربوط به همان وقتی بود که همه فکر می کنند آزادانه می دویدی و می خندیدی. دلت می خواست لباس های زیبا بپوشی، بلند حرف بزنی، موهایت را باز بگذاری، به پسرها فکر کنی، برقصی، شعر بخوانی. در عوض دختری شدی که به وقت حرف زدن با پسرها و بزرگترها از خجالت می لرزید، صدایش هنوز نامفهوم است، عصبی بود، از بچه ها حرص درآور بودن شان را شناخته بود، لباس های کهنه می پوشید، اخم می کرد، به زور روسری سرش کرده بودند، هرشب بی دلیل و بادلیل گریه می کرد و در آشپزخانه کمک بسیار خوبی بود.

بله. کمک بسیار خوب در آشپزخانه.

تو خیلی کوچک ماندی لی لی.

می خواستی چه کاره شوی لی لی جان؟ نقاش؟ اسمت را در کلاس نقاشی می نویسم.

 

/ 13 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
Mina

Lili,mamane khoobi daari ....

Mina

eeeeeee janam,aatish zadi aziz

کیقباد

در این زمانه ی دختر ، غصه خوار پدر خواهر ، غمخوار برادر مادر ،غمگین پسر زمانی هم برای دل سپردن به غم خواهر ، مادر ، دختر و چه سنگین است غم دختران این دیار دختران انتظار !

گلابی

کار خوبی میکنی لی لی رو بزرگ میکنی . . . شاید اول باید اون رو بزرگش کنی تا نوبت کودک خودت بشه . . . شاید باید آماده بشی

ابريشم

بهترين كارو مي كني. باور كن ما خودمون بچگي نكرديم،بچه نبوديم،زندگي زود بزرگمون كرد. لطف بزرگيه كه در حق خودت مي كني.موفق باشي

من خودم

به خاطر اینکه کسی را اینجا دیدم که می داند همه باید اول برای خودشان مادر مهربانی باشند خوشحالم. دست کودک درونت را بگیر و هر کاری می خواهد بکند اجازه بده.وقتی که خیلی دور نیست دیگر فرضتی نخواهی داشت برایش.

یک مانایی در یک سر دنیا

لی لی من چقدر این رو دوست داشتم.چقدر زیاد...لی لی این را چند بار خواندم و هربار دوستش داشتم زیاد.لی لی جان چقدر من هی خوشم میاید هی تو را صدا کنم لی لی

رها

فوق العاده بود..........................