تئوری جدید در علم روانشناسی

مدیرعامل دعوا کرد و پرزنت را بین تیم تقسیم کرد. بعد آن دوست قدیمی که اسوه ی ریا و زیرآب زنی بود و حالا همکار و چیک تو چیک من است، مسوول قسمتی شد که من تمام اطلاعاتش را استخراج کرده بودم. به سازمانی رفت که قبلن از آن اطلاعات گرفته بودم. آن جا خودش را به دروغ رییس ما معرفی کرد، به دروغ گفت که قرار است پرزنت را خودش ارایه دهد و به دروغ گفت که بچه هایش (لابد یعنی همان من و بقیه ی تیم) دارند روی پرزنت کار می کنند و او برای مشورت در خصوص اطلاعاتی که "بچه هایش" درآورده اند، به آن جا مراجعه کرده است. بعد بدون آن که دروغ هایش را به روی مان بیاورد، با آب و تاب برای مان تعریف کرد که چقدر روی آن سازمان تاثیر گذاشته است. آن سازمان مقداری فلان و شعر مربوط به سنه ی هزار و دویست قمری در چند جلد تحویلش داد. طبعن به دردمان نمی خورد و اصل قضیه همان بود که من تهیه کرده بودم و بود. اما سوت بلبلی و کف مدیر در انتظار ایشان بود.

توی کلاس روانشناسی مان که ناتمام ماند، به ما گفته بودند که یونگ (یکی از شاگردان مهم فروید) می گوید که این آدم ها را نبینیم. آن جوجه ای راببینیم که در درون شان هست و می ترسد و این طور نقاب دروغ به چهره می زند.

کتابی که می خوانم می گوید یونگ اعتقاد دارد که توی خودمان دنبال همان خصوصیتی بگردیم که در دیگری اذیت مان می کند. آن خصوصیت را در خودمان کشف کنیم.

از صبح دارم به خودم می گویم که آن دوست یک جوجه کوچولوی ترسیده است و گناه دارد طفلکی. لبخند می زنم به دنیا. هی تاکید می کنم که اصلن خود من خودنما و دروغگو و پست هستم. چرا این همه سخت می گیرم؟

اما لی لی، فکر می کنم که عجالتن اگر یونگ و نوچه هایش بروند برای من تشت آب سرد بیاورند، شاید مفیدتر باشد.

اَه. اَه.

تف. تف.

 

/ 8 نظر / 2 بازدید
طاها

شانس آوردید ایشان خودش را جای شما جا نزده وگرنه کار از جوجه و این حرفها می گذشت . برای من این اتفاق افتاد و نتیجه اش این شد که کارم را از دست دادم. هرچند در نهایت به سودم شد و گاهی وقتها برایش دعا هم میکنم .

شیما

سلام من همیشه می خونمت. دوست دارم. احساسو افکارتم همین طور. کاش اسم کتابو می گفتی.

س

سلام لی لی عزیزم....اگر بخوای اینجوری روانشناسی رو تو زندگیت پیاده کنی،مهمترین چیز تو دنیا،یعنی خودت رو از دست میدی.عالیه که ریشه رفتارهای آدمها رو بشناسیم-اینجوری تو پیدا کردن دلیل دچار اشتباه کمتری میشیم-اما اگر بخوای از کنار اشتباهشون بگذری و حقتو نگیری که فهمیدنت نه تنها به هیچ دردت نخورده که یه بار مضاعف رو دوشت شده...فهمیدن درد داره...اینقدر سکوت نکن....این دردا،دارن خفت میکنن....شاید دارم چرت میگم..اما اون قسمت روانشناسی رو اعتقاد دارم،تو رو نمیشناسم لی لی....لی لی

درنا

منم کتابهای فروید و یونگ و دیکر دوستان زیاد خوندم اما قبول داری بعضی وقتها باید خرخره ی طرف مقابل رو جویید تا راحت شد؟[عینک]

نازنین

با س موافقم

مریخی

salam LiLi peigham haye mano gerefty?

dead

Yes, my friend, there is a long long way from "reading" a book to being able to "practice" it, but we have to start somewhere :) good luck and keep working on it