چمدان سبز بزرگ-2

می دانی دایی؟ راستش دوست داشتم قصه ات تمام می شد. متاسفانه بعد از مرگت هم قصه ات ادامه داشت. آن آدمی که زودتر از همه،‌حتا قبل از مرگت، آسیب دید دایی بود. برادر دوقلویت.

مامان بزرگ تعریف کرده بود که تو و برادرت لطف خدا بوده اید. در تمام دوران بارداری اش از خدا خواسته بود که بارش دوقلو باشد، پسر باشد.  وقتی به دنیا آمده بود و شما برآورده شدن آرزویش بوده اید،‌تا چه حد فکر کرده که زمین زیر پایش سفت است؟ حسی که تو می دانی من ندارم.

اول همه فکر کردند برادر دوقلویت ناراحت است و سعی کردند به دل نگیرند، بعد فکر کردند دیگر دارد شورش رادرمی آورد و ازش ناراحت شدند، بعد قهر کردند، بعد همه به خاطرش با هم دعوا کردند، بعد یک روز آمد در غذای مان سم ریخت و دلش سوخت و نگذاشت بخوریم، بعد فرستادندش بیمارستان روانی، آن جا بهش شوک دادند، بعد دوباره همه با هم دعوا کردند، بعد تحت نظر پزشک بود و از داروهایی استفاده می کرد او را وامی داشت 24 ساعت را بخوابد... خوب راستش چندسال طول کشید تا فهمیدند که او را همان روزی که تو را به خاک سپردند از دست داده بودند و نمی خواستند باور کنند. او الان انسان قدبلند و هیکلیی است که بسیار شبیه بابابزرگ است و دایم فکر می کند و تلویزیون تماشا می کند و دری وری می گوید.

مامان بزرگ به چهلمت نرسیده قد بلندش خم شد. البته تا چندسال زنده ماند، آن هم برای آن که هر روز قربان صدقه ی برادر دوقلویت برود و بهش تاکید کند که به خاطر او زنده است. تا جایی که می توانست دست و پا زد تا زنده بماند. انصافن بیشتر از سهمیه ای که بدن ضعیفش از دنیا داشت زنده ماند. و له شده از دنیا رفت.

خاله ی بزرگ، روز تشییع جنازه ات حالش به هم خورد. بهش آب قند دادند. بدتر شد. در بیمارستان متوجه شدند که فشارخونش بسیار بالا رفته است. خوب، پس از آن همیشه فشارخونش بالا باقی ماند. چندسال بعد با خوشحالی برای مان تعریف کرد که تو در خوابش با همان چمدان سبز بزرگت برایش سوعاتی آورده ی. دو سه روز بعد به خاطر فشار خون بالایش سکته کرد و مرد.

دایی خوشگل عزیزم، نمی دانم حق را به من می دهی یا نه، ولی به گمانم انگار که تو حق نداشتی به آن سختی، به آن جوانی بمیری.

/ 9 نظر / 2 بازدید
Mina

Lili,midooni?daee bozorg ro dar nazar begir kenaare maman bozorget va khaalat neshastan,hichkodoom ghose va dard nadaaran cheraa shayaad deleshun vaase shomaa tang shode vali hich kas nist aazareshun bede va daaran khaateraate chamedune sabzo tarif mikonan.are lili dard nadaaran kheyli khoobe....

کتایون

لی لی خانوم قشنگ می نویسی. یعنی بد جوری دلنشین می نویسی. این را قبلا هم گفته بودم؟

مریم

چرا سهم غصه بعضی ها تو این دنیا بیشتره؟

نازنین

نمیدونم چرا یاد سمفونی مردگان افتادم. ربطی نداشت اما به همون تلخی بود.

آباکلاه

نوشته هات رو دوست دارم.با اجازه ن لینکت رو توی وبلاگم گذاشتم.[لبخند]

آی بانو

نمی دونم چقدر به چشم و چشم زخم اعتقاد داری ولی به نظر من خانواده شما رو چشم زدن که اینطوری همشون رو نابود کردن اینو بدون که چشم بد حتی باعث هلاک آدم میشه و برعکس اون چشم خوب باعث آدم شدن یه آدم. هیچوقت خوندن وان یکاد... و آیه الکرسی رو فراموش نکن.