و یاسم از صبوری روحم وسیع تر شده بود

روبروی منشی نشستم. هدفون را توی گوشم گذاشتم. چشمانم توی مطب می گشتند. با آهنگ ها عشق می کردم. فکر می کردم چقدر حالم خوب است... بعد از مدت ها حالم خوب است. فکر می کردم این جا خلوت باشد. نبود. متوجه شدم در این فضای کوچک هی زن حامله می بینم و هیچ حسی ندارم. نه ذوق شان را می کنم، نه قلبم می زند. شکم های ورآمده توی چشمانم فرو نمی رفتند. لباس های رنگارنگ گشاد و چین چین دلم را به بهشت نمی برد. جوری داشتم آهنگ هایم را گوش می دادم و نگاه شان می کردم انگار دارم به دیوار نگاه می کنم. می دانی بچه جان؟ روی دیوار تصویری از مراحل شکل گیری بچه آویزان بود. قبلن می رفتم و هزارباره روبرویش می ایستادم. اما الان حتا ندیده بودم. می خواستم بهت بگویم که انگار تو داری راستی راستی می روی. عزاداری ها تمام اند و من دارم رخت مشکی ام از تن بیرون می آورم و توی هوا تاب می دهم و پرت می کنم دوردورها.

دکتر هم سن خودم بود. بار اولی بود که همدیگر را می دیدیم. سوال می کرد و توی پرونده ام می نوشت. ازم پرسید روش جلوگیری ام چیست؟ من من کردم:"خوب... من جلوگیری نمی کنم. نازایی داشتم/ دارم. بچه دار نمی شوم." و دماغم را خاراندم و الکی الکی خنده ام گرفت.

-          مشکل تان چیست؟ چرا بچه دار نمی شوید؟

-          هیچی. هیچ کدام مشکلی نداریم. یعنی کسی تشخیصی نداده است. همه چیز نرمال و عالی است.

نگاهم کرد. فکر کردم چه خوب که جوان است. دلم خواست باهاش دوست باشم. گلویم را صاف کردم و خندیدم:"خوب در حقیقت برای این مساله به شما مراجعه نکرده ام..."

-          باشد. برو توی اتاق دراز بکش عزیزم.

وقتی داشتم سعی می کردم از تخت بلند بالا بروم، دستکش هایش را به دستش محکم کرد و خندید:"ناامید شدی؟"

-          ها؟ خوب راستش فشار روانی اش داشت مرا می کشت. طاقتش را نداشتم. رهایش کردم.

و بی خودی خندیدم. با صدای بلند.

کنار تخت ایستاد:"ناامید نشو. استرس نداشته باش. برایت کمی داروهای تقویتی می نویسم. مرتب بخور..."

اوف ف ف... فکر کردم دیگر کافی است. دیگر کافی است. من تن درداده ام. برایش عزاداری کرده ام و تمام شد. دوباره؟ بله دوباره. چه اهمیتی دارد؟ اصلن به کجا می خواهیم برویم؟ لبخند زدم. سر تکان دادم. بالای تخت دیوار بود. روی دیوار لکه لکه بود. حسی نداشتم. امیدوار نبودم. ناامید نبودم. نور نبود. تاریکی نبود. هیچ نبود. برگی تکان نمی خورد. صدایی نمی آمد. تنها بودم. جایی رها شده بودم که کسی نمی دانست. گم شده بودم. بعد صدایم زدند:"لی لی.. لی لی..." جواب نمی دادم. می خواستم گم باشم. گم باشم. گم باشم.

لی لی ساکت و بدون دهان ایستاده بود و نگاهم می کرد. فقط ایستاده بود و نگاهم می کرد.

 

 

/ 4 نظر / 2 بازدید
mahshid

akhe man chi begam ke to ingadr to neveshtan tavanaee....hey biyam o chand bare bekhonamo beram o hichi nagam ya hamin chert o pert haye tekrari ra be onvan comment barat bezaram?

اردی بهشت

لی لی جان چرا به خودت حق می دهی که کلا اینقدر مایوس باشی می دانی نوشته های تو را دنبال می کنم نگاه بی تفاوتی نداری ولی توی ذهن من، من غصه ام می گیرد که تو به خیل روشنفکران ناامیدي می پیوندی كه اصلا اين جور بودن يك جور كلاس برايشان شده [گل] شايد هم روح مايوس تو باروري را از جسمت مي گيرد شايد هم نوزادي كه قرار است در بطن تو پرورش يابداز وضع روحي تو باخبر است و به خاطر همين بي مهري ها لج بازي مي كند؟......[پلک]

رها

«فرزندانتان از آنِ شما نیستند! آن‌ها پسران و دخترانی هستندکه از خودشیفتگی زندگی، جان گرفته‌اند. آن‌ها به وسیله شما، و نه از شما شکل می‌گیرند، گرچه درکنار شما آسوده‌اند اما در تملک شما نیستند. شما مجازید که عشق خود را به ایشان هدیه کنید، نه افکارتان را، که آن‌ها خود فکورند.» يكسالي هست كه وبلاگتو مي خونم اما امروز احساس دوستي منو به اين فكر انداخت كه بگم كمي عشق كه هديه كني به خودت و خودت دانه اي در وجودت جان مي گيرد. كمي به فكر خودت باش لي لي[عصبانی]

کیقباد

اتفاقا" این روحیه و این حال و هوا و این یاس فلسفی ! جان میدهد برای اینکه آدم با خیال راحت بچه دار نشود ! یعنی که حتی اگر هم بتواند ، نخواهد . اگر هم نتواند که چه بهتر . توفیق اجباری نصیب شده است ! اما سخت است . خیلی سخت است . سخت تر از آنکه هر بچه داری حتی فکرش را بکند . و اما امان از دست مردم ، فغان از دست مردم !