برای آیندگانی که این کتیبه را می یابند

لی لی، به طرز غمگینی حدس می زنم که در آینده هیچ گهی نشوم. اگر گهی نشدم، خیلی طبیعی است که هیچ مورخ خلی در زندگی من به غور و تفکر نپردازد و پس از مرگ من هیچ خری یادش نیاید که من که بودم و چه بودم و اصولن چرا بودم. برای همین که می ترسم زیرزمین دلم برای روزهایی که زنده بودم تنگ شود، می خواهم خودم دست به کار شوم.

لی لی،  که آن مرحومه ای که من خواهم بود، از این که قوطی چای خالی شود و بخواهد پرش کند بدش می آمد. از این که توالت بو بدهد بدش می آمد. از این که مجبور بود تظاهر کند که بعضی آدم ها را دوست دارد و مجبور بود تظاهر کند که بعضی آدم ها را دوست ندارد بدش می آمد. از این که فکر می کرد نقاش است و نبود بدش می آمد. از این که کف پای برهنه اش را روی کف خیس آشپزخانه بگذارد بدش می آمد. اما آن مرحومه با وجود همه ی این ها، هی قوطی چای را پر می کرد، هی توالت را عمیقن بو می کشید که مبادا بو بدهد. هی تظاهر می کرد که دوست دارد و دوست ندارد، هی فکر می کرد نقاش است و هی همه جا می گفت که نقاش است و بعد تک سرفه ای می کرد و در حالی که سعی می کرد موقر به نظر برسد، خودش را تصحیح می کرد:" البته خیلی وقت است کار نکرده ام..."

لی لی، آن مرحومه پرنده ها را دوست داشت و به جای آن که زیرپایش را نگاه کند، دایم روی سیم های برق و بالای درختان و لبه ی پشت بام ها را دید می زد. گربه ها را دوست داشت. بچه ها را دوست داشت ولی برای آن که هی آه نکشد و هی مردم در موردش حرف نزنند، زیاد بهشان نگاه نمی کرد. عاشق گل و گیاه و ماهی و نهنگ و بز و مرغ و علف هرز بود و خانه ی کوچکش فقط تارزان کم داشت. وقتی فیلم کمدی می دید بلند می خندید. وقتی گریه اش می آمد یواشکی گریه می کرد و هرگز نتوانسته بود گریه نکند. لی لی، لی لی تو آدم خل وضعی بود که همیشه خودش را این طور دلداری می داد که از آن مدل خل وضع هایی است که بی آزارند. ولی بعد که در اطرافیانش تلفات می دید، از این فکر خودش تعجب می کرد و پیشنهاد می داد ببرند زنجیرش کنند. می بردند زنجیرش می کردند. می دانی لی لی؟ مشکلی که آن خدابیامرز معمولن داشت این بود که مردم، بعد از بستنش یادشان می رفت بازش کنند. این هم مشکل خاصی نبود لی لی. او روزها مردم را صدا می زد، گریه می کرد، امیدوار می شد، دعا می کرد، به خدا فحش می داد، تمرکز می کرد، به خودش توجه می کرد، از خودش متنفر می شد، روی خواص زنجیرها و روش باز کردن آن ها مطالعات گسترده ای می کرد، ... و مردم هم زندگی شان را می کردند، بی آن که به اندازه ی یک سکسکه در روند مشخص زندگی شان وقفه ای پیش آید یا هرگز به یاد آورند که زمانی لی لیی وجود داشته است.

 

/ 9 نظر / 2 بازدید
نازنین

بابا کلی معروف شدی انگار. خصوصیاتت رو چک بفرما! ببخشید از کامنت بی ربطم.

Montra

هوووم... لی لی جان!

صهيب

30 لام لی لی بزرگ[نیشخند] به وب ما هم تشریف بیاورید[چشمک] [گل][گل][گل][بازنده]

مریم

آیندگان از خواندن این کتیبه به شدت لذت می برند[نیشخند]

آزیتا

[قلب]

ر.کلانتری

سللم ان شاالله موفق باشین وب جالبی دارین به ما هم سر بزنین و حتما نظر بدین با تشکر.

یه نفر

خوشحالم که کشفت کردم....چه به دل میشینه حرفات.....از این به بعد بگو نویسنده ای!!

کتا

لی لی دوست داشتنسیت. لی لی قشنگ می نویسد