به اتفاق ملاحت

برای همکارم از دوران دانشجویی ام تعریف می کردم. می خواستم برایش این را تعریف کنم که رییس انجمن اسلامی عاشقم بود و من جرات نمی کردم که بکوبم توی دماغش. به این جا رسیدم که آن عاشق مسلمان در راهروهای دانشکده پشت سرم می آمد و یک عاشق نامسلمان هم داشتم که جلوتر می ایستاد تا بهش برسم و او هم با حسرت نگاهم می کرد...

یک دفعه ساکت شدم. همکارم با اشتیاق پرسید:"خوب؟"

-          ها؟ هیچی. همین.

لی لی، چندسال است که هیچ وقت کسی نایستاده با حسرت مرا نگاه کند؟ چندسال است که چشمان مرد یا زنی را حین نگاه به خودم غافلگیر نکرده ام؟ چندسال است که برای کسی زیبا به نظر نمی رسم؟ چندسال است که توی آینه روز به روز متورم تر و پف کرده تر و پیرتر می شوم؟ چندسال است که باحسرت می ایستم و به زنان زیبا نگاه می کنم و بهشان می گویم که ماشاالله چقدر خوشگلند و آن ها هم تشکر می کنند؟

شب کنار همسرم دراز کشیده بودم و محکم بغلش کرده بودم. سرش را عقب تر گرفت که مرا بهتر ببیند:

-          به چشمت دست کشیده ای؟ دور چشمت سیاه شده است.

مثل سگی که گوشش را می خاراند، چشمم را خارانده بودم و انگشتم را که از اثر ریمل سیاه شده بود با تف پاک کرده بودم و مالیده بودم به پیراهنم.

-          ببین... من خوشگلم؟

-          چه ربطی دارد؟ دور چشمت دانه های سیاه ریخته است.

دست هام را فرو کردم توی موهاش که نرم بودند و بلند بودند و پیچ می خوردند دور انگشت هام و خنک بودند. صورتم را چسباندم به سینه اش. بوی تنش خوب بود.

پنهان شده بودم.

اصلن نبودم.

 

/ 11 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مامان گلپونه

سلام هر بار با خواندنت گریه کرده ام هر باراین خواهر عزیزم را گوشه قلبم حس کرده ام هر بار تمام حرف هایش را فهمیدهام .لی لی چرا؟چرا نمیتوانم برایت نظر بگذارم؟چرا نمیتوانم بگویم همین حس تو را من هم دارم گاهی ؟که توی آیینه نگاه میکنمو متنفر میشوم از هیکل و صورت کلفت بار زنی که دارد به من نگاه میکند کهنگاهش درمانده هست و هر بار میپرسم پونی کجا رفت برق نگاهت؟

خزان

خودتو دوست داشته باش. خودتو تحویل بگیر فکر کن یه دوست عزیزه. اونوقت بهتر می شی. ما ها عادت داریم با خودمون بد رفتار باشیم....

گلابی

همه ما اگه فک میکنیم جاهایی ضعف داریم باید تلاش کنیم درستش کنیم . . . مطمئنم اگه خودت بخوای میتونی همه نگاه ها رو به طرف خودت جلب کنی. خودت رو دست کم نگیر بدون حتما کلی نقاط قوت داشتی که همسرت تو رو واسه ادامه زندگیش انتخاب کرده . . . اول خودت رو دوست داشته باش. این خیلی مهمه! خودتو دوست داشته باشی این تاثیر رو رو دیگران هم میزاری اینا رو بلند بلند میخونم و مینویسم که واسه خودمم که خیلی بهش احتیاج دارم تکرار بشه. . . .

کیقباد

یکی هم بیاد مردا رو نصیحت کنه چه خاکی توو اون سرشون بکنن وقتی خانمها دلشون میخواد از همه خوشگل تر باشن و دلشون میخواد شوهره راست بره و چپ بره ازشون تعریف کنه و دم ساعت بهشون بگه عزیزم خیلی خوشگلی ! یعنی میشه یه زنی پیدا بشه و به مردش ، شوهرش بگه ببین من همین هستم که هستم .لازم نیس هی بیخودی ازم تعریف کنی . خوشگلم بدگلم هر چه هستم همینی ام که خودت خواستی . میخواستی چشات باز کنی و کور نباشی ودرست نیگاه کنی . بعدش هم زن جماعت بخصوص از نوع ایرانیش وقتی شوهر کرد دیگه ماموریتش تموم میشه و کم کم شروع میکنه از ریخت افتادن ! مث مردا که وقتی زن میگرن شکم میارن و کچل میشن . این به اون در ! بالاخره همین که هست . گه خوردی که اومدی منو گرفتی ... والله شنیدن این حرفها برای مرد راحت تره تا بخواد همش از زنش تعریف کنه و قربون صدقه اش بره که عزیزم تو از همه خوشگلتری و قسعلیهذا ! میگید نه ؟! از خودشون بپرسید !

نرگس

خیلی این رو درک می‌کنم. جدیدا زیاد تو آینه نگاه می‌کنم و می‌بینم چه دختر ناراحت و البته بدسلیقه‌ای. انگار هر چی آدم ایده‌ال‌گراتر باشه،‌ ناراحت‌تره و کمتر به خودش اجازه‌ی این رو می‌ده که به جای فلان کار بره به قیافه و لباس پوشیدنش برسه،‌ عوضش هی می‌ره تو آینه نگاه می‌کنه که ناراحت‌تر بشه!

نوشا

فکر می کنم یک کمی نشانه های سن و سال هست. البته من نمی دونم که تو چند سالت هست. ولی من سی و خورده ای هستم و کم کم گاهی این جور افکار به مغزم فشار میاره.

مرد تنهای شب

سلام چند تا از مطالبتو خوندم خیلی جالب مینویسی.اون مطلبت یا همون داستانه راجع به مدرسه که خودکار لای انگشت دخترک بی نوا میذاشتن ما هم از اینه زیاد داشتیم.انسان بودن تو این زمونه خیلی سخته.خوشحال میشم بهم سر یزنی.راستیهیچوقت تو تاکسی با تل حرف نزن[چشمک]

rs232

عالی بود لی لی جان. نویسدنده خوبی هستی.

رها

وای خدای من...چقدر ملموس و قشنگ...