خانه ی ما

دکمه ی پاز را زده ام. یک هفته به خودم مرخصی داده ام. هی نشسته ام توی خانه، هی روش های نوین کـ.ون بچه شوری را سرچ می کنم، هی آخرین متد لالایی بدون درد، هی مادرشدن چه آسان چه خوشگل. مثل خرس گرسنه می افتم روی نوشته های مردم در مورد مادرشدن شان، مادر بودن شان، اولین کلمات شکسته ی کودک شان، این که بچه شان چقدر استفراغ می کند و تا کجای خانه را به گه کشیده است. هی کلوپ های نی نی سایت. هی نوشته های بدون ادبیات و خالص در مورد خندیدن کج و کوله ی بچه هاشان. از صبح تا عصر. از عصر تا صبح. مست می شوم. چه شرابی از این کهنه تر؟ چه کسی تعیین کرده که من مادر نباشم؟ من چطور می توانم مادر نباشم؟

مثل وقتی که توی مغازه ی اسباب بازی و کتاب کودک تنها بودم. من نه تنها مادر تو هستم بچه، که مادر همه ی بچه ها هستم. تمام وجودم فریاد می کشید که من این کاره ام. می دانی؟

در خانه ام. خانه بوی امنیت می دهد. روی گاز بک قابلمه آب گذاشته ام بجوشد. گل هام در هوای شرجی خانه نفس می کشند. پنجره ها بخار گرفته اند. مثل همیشه پشت پنجره برای پرندگان دانه ریخته ام. از روی گل های پشت پنجره رد می شوند و با هم بر سر دانه ها دعوا می کنند. زیاد که به پر و پای هم می پیچند، من دخالت می کنم. با نوک انگشت می زنم به پنجره. پر می کشند و می روند روی بام روبرو می نشینند. دعوای شان را هم فراموش می کنند. گل های پنجره ی پرنده ها عصبانی اند، از بس که همیشه شاخه هاشان از رد پای پرندگان شکسته است. بیشتر کبوتر و یا کریم. کم تر گنجشک و بلبل. یک بار هم یک مرغ مینا آمد.

آن یکی پنجره چندین غنچه داده است. به زودی گل های رز برایت باز می شوند.

این ها را می گویم که دهنت برای آمدن به این سیاره آب بیفتد بچه. می دانی؟

الان هم یک یاکریم نشسته است کنار گل شکسته و به کوچه نگاه می کند و هی فکر می کند.

 

/ 3 نظر / 3 بازدید
مریم

تو یک مادر به دنیا اومدی لی لی. این کائنات لعنتی باید بچه رو بهت بده. و میده. صبر کن میبینی

یلیچکا

چقدر خوشحالم که روحیه ات بهتر شده لی لی جان.. یک چیزی میخواستم بهت بگم.. چه موقعیتی بهتر از این؟ آرامش رو به خودت هدیه دادی و مهربونی رو.. و نزدیکی با همسرت رو.. انشالله که کودکی هم یکی از همین روزها و شب ها در بطن تو شکل میگیره.. من امیدوارم.

مژده

چرا انقدر قشنگ می نویسی؟؟؟؟؟سعی می کنم خودم رو پشت میزم قایم کنم تا کسی اشکامو نبینه