حالم خوش نیست. ته گریه ام پیدا نیست. آن بیرون مردم دارند زندگی می کنند. مردم تکلیف شان با خودشان روشن است. مردم می دانند چه چیزی هستند.

به دکتر گفتم نمی دانم دارم چه کار می کنم. گفتم اختیار زندگی خودم را ندارم، هر انسانی، هر اتفاقی بر من حادث می شود. مردم خودشان یم آیند، می روند، برنامه می ریزند. برای این که بخواهم کوچک ترین حق بدیهی خودم را بگیرم باید بجنگم. خسته شدم. من جنگجو نیستم. نمی جنگم. مردم که دیده اند من نمی جنگم، پای شان را از گلیم شان فراتر گذاشته اند و کرده اند توی دهنم. داغان شدم. له شدم.

داشتم داد می زدم.

گفت من دو قسمت هستم. کودک. والد. قسمت بالغ من یا وجود ندارد، یا ضعیف است. کودک من بسیار کوچک و کم رنگ است. والد من بسیار بزرگ است. فاصله بین دو قسمت من بسیار زیاد است. برای این است که شکسته ام. برای آن که از خودم حمایت کنم، هی پوست کرگدن پوشیده ام. روی هم، روی هم. زره دارم. مردم زره را می بینند. چاقو را بالا می برند تا زره را بشکافند. زیر زره، زیر پوست کرگدن هیچی نیست. پوست پیاز است. یک بچه ی ترس خورده است. بچه ی من را زخمی کرده اند. پاره پاره اش کرده اند.  چرا بچه دار نمی شوم؟ برای آن که اگر بچه دار شوم، تکلیف این بچه ی کوچک پاره پاره چه می شود؟

بچه ام با آن همه زخم، وقتی دید یک نفر دارد می بیندش، به گریه افتاد. گریه اش بند نمی آید. چه کارش کنم؟ چه کارش کنم؟

حالم خوب نمی شود.

چرا تمام نمی شود؟

 

/ 7 نظر / 2 بازدید
سحر

آه. لی لی من. عزیز دلم....

زهره

وبلاگت رو دوست دارم . نوشته هات حرف دل.... بچه داشتن یا نداشتن.... مهمتر اینه که بدنی هرکدوم عالم خودش رو داره با خوبیها و سختیهای خودش ... از هر وضعی میشه لذت برد به نظرم باهوش هستی . پس میتونی از وضعیتی که داری بیشترین بهره رو ببری

نرگس

لی لی عزیزم کاملا می فهمم که چی می گی. منم مثل خودت هستم. منم بچه ندارم. غصه نخور گلم. همه چیز درست می شه. حال منم خوب نمی شه. دوستت دارم لی لی جونم

nana

مشاورت مرد است یا زن؟ زنها معمولان به ملایمت و مدارا تشویق میکنند. مردها معمولا به جنگیدن و مبارزه. در واقع تو را مجاب میکنند به لزوم جنگیدن و به تو اطمینان میدهند که میتوانی‌ مبارزه کنی‌. تو یک زن کامل هستی‌. تو بزرگترین اهرم را در اختیار داری که همان اهرم مالی است. تو استقلال مالی داری. از نظر مالی به کسی‌ وابسته نیستی‌. از بقیه نظرها هم... فکر نمیکنم وابسته باشی‌. خودت را دست کم نگیر.

کامران

باهات موافقم. منم فکر میکنم یسری از ادمای اون بیرون برای خودشون زندگی، هدف و راهشون رو پیدا کردند اما من نه. بخدا منم خستم از جنگیدن از صبر کردن. خسته شدم از بس دیدم مردم با امتیازاتی که بدون تلاش بدست اوردن به منی که همه عمرم تلاش کردم فخر فروشی میکنن. خسته شدم از این خلا عاطفی که باید با کمک کردن به دیگران پرش کنم. اما چه فایده اونها، تقریبا همشون، لبخندهای من رو با بی وفایی جواب میدن. من خستم، دلم میخواد به ینفر تکیه کنم. براش گریه کنم و اون فقط منو درک کنه بدون اینکه راه حل کلیشه ای بده. شاید وقتی که این نوشته رو بخونی، من دیگه مزاحم این دنیا نباشم چون میخوام تسلیم بشم. میخوام توی جهنم خدا به عدالتی برسم که توی بهشت آدما ازش محروم بودم. اما تو بجنگ تو بجنگ رفیق

ریحانه

میدونی واقعیت اینه که این بیرون مردم نمیدونند چی هستند. اونها فقط نمیدونند که نمیدونند چی هستند. بنابراین دردی هم از این بابت ندارن. دنبال خودشون نمیگردن. تو دنبال خودت میگردی هرچند اگر خوب نگاه کنی شاید بدونی که چی هستی. حداقل اینکه میدونی که چیزی نیستی. من هم چیزی نیستم. میبینی. آدمهایی هم در این دنیا هستند که چیزی نیستن یا نمیدونن که چی هستن و این اصلاَ ایرادی نداره. ایرادی نداره که آدم ندونه چی هست. شاید ما از خانواده "باربا"‌ها هستیم. شکلی داریم که شکلی نداره.

سارا

می خونیم و لذت می بریم حالا نوشته هات ته گریه هم هست ولی احساس نزدیکی میکنم بهش