خاله سوسکه و خانه ی فیروزه

خانه مان را رنگ کردیم. به قول همشهری های مان: فیروزه ای یواش و فیروزه ای تند. توی خانه می چرخیدم. با کاردک رنگ ها را از روی زمین برمی داشتم. جارو می کشیدم. هزارسال بود که این همه خوشحال نبودم.

به همسرم گفتم مرا باید در دمای زیر ٢۵ درجه نگهداری کنند، با عکس هایی از قطب جنوب، پنگوئن،‌وال، دلفین، خرس های قطبی و درختان اسکلت های بلورآجین، در اتاقی آبی. توی راهروی کثیف پر از گچ به دیوار چسباندمش، لب هاش داغ بودند، ریش چندروزه اش صورتم را می خراشید. چه همه تنش را می خواستم! انگشت هام لابلای موهاش گیر می کرد،‌ از بس که روی موهاش رنگ و گچ ریخته بود.

شب شهرقصه گوش دادیم. از بچگی عاشق پیشه بودم. از خاله سوسکه اش خوشم می آمد که همه عاشقش بودند. چقدر دوست داشتم عاشق شوم، همه عاشقم باشند. در کشوری که مملکت نژاد پرستان است،‌ توجه اصلی خانواده و دوستان به خواهر کوچک و زیبا و بورم بود که شیرین زبان بود. من بچه ی سیاه سوخته ای بودم با چشمانی مشکی و دماغ فندقی و لب های کوچک ورقلمبیده و موهایی فرفری. مهارت اصلی ام ناخن جویدن و یک گوشه ایستادن و حرف نزدن و لبخند زدن بود. این روزها فقط ناخن جویدنش مانده،‌یک گوشه نمی ایستم چندان. وقتی که دردم می آید هم خیلی لبخند نمی زنم. این دو مهارت جدید را به خون دل پیدا کرده ام.

با خانه فیروزه ای ام فکر می کنم همان خاله سوسکه هستم. به همان زیبایی.

/ 5 نظر / 3 بازدید
عليرضا

هزار سال است كه دلم مي خواهد شاد باشم اما شاديها در عرض كمتر از چشم بهم زدني جايشان را به غم مي دهند. از بچگي _ از وقتي كه خودم را مي شناسم _ عاشق بودم. دلم مي خواست عاشق باشم . مجنون وار . مهم نيست كه او چقدر مرا دوست دارد مهم اينست كه من او را خيلي دوست دارم. اما حالا در حد يك عنكبوت كه درحال بافتن تار و پود بدبختي هايش است و با جارو خاك انداز له مي شود، له شده ام. حالا بايد بروم خانه ام را فيروزه اي كنم شايد ...

س

لی لی،لی لی..تو یه دختر دوست داشتنی هستی...توی دنیا ،تو از همه زیباتر میتونی عاشق باشی و خونت رو که تو قطب شماله،پر از گرمای عشق کنی... تو خیلی خوشگلی،خیلی خوشگلی...

نی نی دوست

سلام - جالب بود -امیدوارم خوشبخت زندگی کنی تو خونه آبیت . عاشق عاشق عاشق . دوست داشتنی بودن به زیبایی نیست . خیلی ها میگن من خوشگلم اما شوهرم نگام هم نمیکنه.

پریسا

مثل همیشه دوست داشتم نوشته ات رو. رنگ فیروزه ای خونه مبارک باشه.

زیبا

زیبایی ..اینو نوشته هات میگن