زن کوچک

زن همین جا زندگی می کرد. گوشه ی میزکارم. کاری به کار هم نداشتیم. صبح ها وقتی کامپیوترم را روشن می کردم او هنوز خواب بود. حسادت نمی کردم. بیشتر مواقع یادم نبود که او هم هست، با وجودی که روبروی چشم من بسیار زنده و جدی بود. وقتی از جلسه ی صبحگاهی برمی گشتم، زن بیدار شده بود، دوشش را گرفته بود و گلدان هایش را هم آب داده بود.

می دانی؟ باهم حرفی نداشتیم که بزنیم.

پشت میز نشسته بود و در سکوت و بدون لبخند، غذا می خورد، در حالی که به جایی خیره شده بود که نمی دانستم کجاست. دیوانه وار و باجدیت و با همان نگاه مات و ماهی وار، پشت کاغذهای روی میز نقاشی می کرد. رنگ هایش تند و و حشی بودند. یکی دوبار نقاشی هایش را به تو نشان دادم، ولی به چشمان مان تردید کردیم. عطر گل زیاد بود.

زن همیشه خیره بود. مثل کسی که کور است، یا مثل کسی که کانون های عدسی چشمانش با رویاهایش تطابق ندارند. مشخص نبود که غمگین است یا خوشحال، راستش را بخواهی، برایم مهم هم نبود. شرط می بندم که خیره می شد ولی نمی دید.

حتا یک بار هم در چشم همدیگر نگاه نکردیم. می شد در چشمانش نگاه کرد؟

ببین، چرا می خندی؟ تو ندیدی اش؟ همین جا گوشه ی میز بود... من بسیار جدی هستم، نخند. زن الان کجاست؟ از کی نبوده است؟

/ 4 نظر / 2 بازدید
آرمین

بابا روزنامه فروش!خبر چیه تیتر روزنامه شعله ور چیه مگه هم صدایی آزاد نشده پس دیگه این گاز اشک آور چیه چرا روزنامه ها لالن دوباره چرا بردگی تمومی نداره مگه خورشید نیومد به دنیامون پس چرا از آسمون خون می باره

نادیا

سلام حدود یک ماه هست که وبلاگت را کشف کردم و به جرات میتونم بگم بعد از سالها بودن در نت اولین بار هست که برای نویسنده وبلاگی نامه می نویسم طاقت نیاوردم ننویسم برات که بگم چه خوب احساست را بیان می کنی خیلی وقتا میخوام بنویسم اما نمیتونم. سرکوب کردم همه احساساتم را اما وقتی میام اینجا و نوشته هات را میونم حسودیم میشه که اینقدر روان می نویسی گاهی لا به لای نوشته هات خودم را می بینم موفق باشی

شادی

لی لی گاهی دیکه پیدا نمی شن آدم های گوشه میز

نازنین

خوبی؟ کجایی؟