البته گذشته ها هم گذشته است.

به آقای چ گفتم دارم از کمر درد می میرم، خوابم نمی برد. برایم متیل سالیسیلات زد. دست هاش مهربان اند. بوی ویکس زد توی بینی ام. بوی مادربزرگ پدری. خوابیدم. مشاور گفت آیا من فکر کرده ام آقای چ بابایم است؟ آیا آقای چ قرار است محبت های ندیده ی بچگی مرا جبران کند؟ جواب نداشتم. پایم روی زمین نبود. دلم تلخ بود. مادربزرگ پدری مرا دوست نداشت. برنامه گذاشته بود که هر روز به من گوشزد کند که بچه ی بدی هستم و به انجام برنامه اش متعهد بود. توی خوابم، آن یکی مادربزرگ مرا به خانه ی خودش برده بود و نوازش کرده بود. بوی ویکس رفته بود و بوی میخک هایی آمده بود که مامان بزرگ مادری به گردن می انداخت. هی غلت زدم و گفتم آخیش. هی توی خواب، خوابم را برای خودم تکرار کردم که یادم نرود. گفت چه اشکالی دارد که بلد نیستم حرف بزنم. گفتم هوم. به گمانم که اشکالی هم ندارد. قصه هاتمام نمی شوند. خودم تمام نمی شوم. چرا وبلاگ می نویسم؟ چون صدایم گم می شود. قاطی اره کردن ها و جوشکاری ها می شود و ریز ریز می شود و روی زمین می ریزد و تمام. اتفاقات من همه به زمین می رسند و لای ترک های گل ها گم می شوند، اما ریشه ندارم. غفلت کنی گیر کرده ام به حیوانی، بادی، بورانی و گم و گور شده ام و باید عکسم را به روزنامه ها بدهی و زیرش هم بنویسی که نامبرده اختلال حواس دارد. کسی نمی فهمد من این جا ایستاده بودم. حرف زدن بلد نیستم. کلمه کم می آورم. وقتی حرف می زنم باید دقت کنم و باید فکر کنم که این اسمش چیست؟ خودکار؟ آدم؟ اتوموبیل؟ حتا با خودم هم حرف نمی زنم. فقط بلدم بخندم یا غر بزنم. کل فعالیت های زبانی من در این دو حیطه خلاصه می شود. گریه فعالیت زبانی نیست. فعالیت تختخوابی است. می روی توی تخت ات دراز می کشی و پتو را روی خودت می کشی و رو می کنی به پنجره و گریه می کنی.

صبح بیدار شدم. بوی ویکس را دیگر حس نمی کردم. و بوی میخک را. خواب را یادم رفته بود و مادربزرگ ها مرده بودند.

/ 8 نظر / 2 بازدید
ترانه

بوی ویکس، بوی زمستانهای سرد اما امن بچگی . برای من بوی لباسهای بافتنی زبری که مامان میبافت و همه شبیه هم بودن...

تو نگاهی داری که دقیقتر از جواهر سازان به اشیا خیره میشود

حرمان

میدونید همزاد انگاری در نوشته هاتون برای خواننده موج میزنه .

بانوی اسفند

نمیدونم مزیته یا نه... اما وبلاگ نویسان موفق در این سبک، فقط وقتی حالشون خرابه می تونن عالی بنویسن و خواننده ها رو دنبال سطر سطر نوشته هاشون روون و بی سر و صدا بکشند! اما تو باید خوب بشی... لی لی وبلاگ نویس من، همش نباید پرت بشه به گذشته! به چیزهایی که داره یا نداره... یا حرف های مشاور، دوست دارم لی لی وبلاگ نویسم رو شادتر و خوشحال تر بخونم هرچند عاشق این نوشته هاشم اما برای خودش نگرانم... می ترسم بیشتر از چیز ی که اینجا می نویسه، گریه تختخوابی داشته باشه... نگرانم!

پویا

لی لی :) من نیم فاصله ندارم برا همین اسمتو مینویسم شبی لِی لِی میشه هی وبلاگت آپدیت میشه دلم تنگ میشه برات فوری یبار بیا کلاژ بابا. بیا ترخدا روزام شذه دوشمبه و چارشمبه پلاسو نتونسم درک کنم متاسفانه

تجربه های مشترک

مادربزرگ مهربان مادری مادربزرگ سختگیر و بداخلاق پدری بوی ویکس و کمردردهای زمستانی.............

زهرا از امام زاده حسن

در ذهن من شما انسانی بیش از اندازه زیبا و حساس و تیزبین هستید.

آنوش

نوشته هات خوبن لی لی... آدم رو عاشق ضعف هات می کنه حتی...