پسری که شلوارکردی پوشیده بود و موهایش را از ته زده بود

صاحب سوپرمارکت به من گفت:"2500 تومان. قابلی هم ندارد."

پسر که کنار من ایستاده بود با خجالت یک بیسکوییت را به صاحب سوپرمارکت نشان داد:"این چند است؟"لهجه اش افغانی بود.

توی کیفم دنبال کیف پولم گشتم و بلاخره پیدایش کردم. داشتم فکرمی کردم چقدر پول کم دارم و کاش کمی پول از عابربانک می گرفتم. پول را گذاشتم روی پیشخوان. پسرجوان با یک بیسکوییت کوچک دیگر برگشته بود. رو به صاحب سوپرمارکت با لکنت تته پته  کرد:"این یکی چند است؟"

فکر کردم از کارگرهای همین ساختمان هایی است که کنار خانه ی ما یک ماهه سبز می شوند. به زور 15-16 ساله بود. تا بقیه ی پولم را به من پس بدهند پسرجوان یک آبمیوه ی کوچک هم آورده بود و به صاحب سوپرمارکت نشان می داد:"این چند؟"

با انگشت هایش پیش خودش حساب و کتاب کرد. بیسکوییت و آبمیوه را خرید و رفت. فکر کردم پول روزمزدی اش را برای چه کسی کنار گذاشته است؟ قلبم برای بچه ی گنده ای که گشنه بود و دلش شام می خواست و نمی توانست بخرد و کسی نگران رشدش نبود و کسی نگران خستگی اش نبود و کسی نگران این نبود که شب قرار است پیش مردهای سبیل کلفت بخوابد درد گرفته بود. اگر برایش شام می خریدم تا دم در خانه دنبالم می آمد؟ پیشنهادهای بی شرمانه می داد؟ گدا طبع می شد؟ قبول نمی کرد و کیسه ی شام را می کوبید توی دماغم و می گفت که خودش پول دارد و کار دارد و نیازی ندارد کسی به او کمک کند؟ ترجیح می دادم این طور باشد. ترجیح می دادم دنیا کمی قشنگ تر از آن چه بشود که واقعن هست.

پلاستیک بستنی های مان را از روی پیشخوان برداشتم و بیرون آمدم. پسر جوان توی تاریکی پیاده رو ایستاده بود و خرت خرت ته آبمیوه اش را از نی می مکید. بیسکوییتش که تمام شده بود.

/ 8 نظر / 2 بازدید
فورتونا

چقدر درد داشت لی لی.. کاش میشد کاری کرد.. این جز معدود مسئله هاییه که میتونه منو کلا داغون کنه واسه ساعت ها...

Montra

آخی... اما امیدوارم این شرایط از اون یه مرد تموم عیار بسازه، نه چیز دیگه ای.

خزان

همیشه فکر می کنم... اگر من نباشم.... کی نگران دیلانم میشه....

یاسمن

واقعا درد ناک بود..... این جور صحنه ها برای من هیچوقت عادی نمیشه هرچند بارها و بارها دیده امشان

فائزه

:( تف به این دنیا ..

عليرضا

زندگي سراسر سختي و درد است . من چند ماه قبل يكي از دوستانم _بهترينشان را _ از دست دادم. از او يك زن و يك فرزند 1.5 ساله باقي ماند و كوهي از اندوه كه هر روز كه به چشمان فرزندش خيره مي شوم روي سرم آوار مي شود. دوست من بعد از حدود 10 سال در سن 34 سالگي صاحب دو فرزند شد يك دختر و يك پسر. باران بعد از چند ساعت رفت و داريا ماند و بعد از يك سال و نيم داغدار پدر شد.... اما من در اين مدت با وبلاگهاي زيادي آشنا شدم . خودم وبلاگ نويس شدم با دردهاي زيادي آشنا شدم اما ديدم كه درد بالاي درد بسيار است و حالا به خاطر تمام دردهايم كه بدترش را در بين مردم ديده ام خدا را شكر مي كنم

بهناز

من وقتی کتاب می خرم، پشت جلد را نگاه می کنم و اگر وسعم نرسید،افسوس می خورم اگر جای پسرک بودم، خرد می شدم. همان طور که او می شود فورتونا! این شرایط از او یک هیولا می سازد؛ هیولایی که نمی تواند چیزی را ببیند جز گذشته تلخش و ما که بی تفاوت از کنارش می گذریم

نگارنده

من یکی از همین ها رو دیده بودم تو فواصل کار می نشست کتاب زبان انگلیسی می‌خوند. البته ایرانی بود! و پونزده شونزده ساله.