پرنده ای که نمی توانست پرواز کند

به زندگی پنگوئن‌ها در قطب‌جنوب نگاه می‌کردم. به این‌که در آن سرمای وحشتناک کنار هم می‌ایستند و با استفاده از گرمای‌بدن هم زنده می‌مانند. هرزوج یک تخم می‌گذارند و به‌نوبت از آن مراقبت می‌کنند. درهرنوبت –که چندماه طول می‌کشد- یکی از زوج‌ها می‌ماند, گرسنه و تشنه, و دیگری می‌رود تا خودش را تغذیه کند. وقتی طبق‌معمولِ آب و هوای سخت آن‌ناحیه طوفان می‌شود, جوجه‌ها را که باد می‌برد, آغوش‌شان که خالی می‌ماند, عشق‌شان که در آن هوای سرد روی زمین یخ می‌زند... پنگوئن‌های غمگین جوجه‌های هم را می‌دزدند و از جوجه‌های همسایه-مثل بچه‌ای که باد بردش- مراقبت می‌کنند. در آن سرمای قطبی, در آن صحرای بی آب و علف, انگار تنها نشانه‌ای که از بهشت برای‌شان مانده همین جوجه‌ها هستند.

می‌دانی؟ الان هم دارد برف می‌آید. می‌دانی؟

/ 3 نظر / 2 بازدید
گلرخ

ممنونم که کارهای منو با حوصله دیدی.. نوشته هایت برای من دوست داشتنی و جالب بودن باید روزها را دنبال کرد تا وبلاگ های این شکلی را فهمید من علت باز نشدن بعضی کارها رو نمی دونم اگه ممکنه اسم کارها رو به من بگو شاید باید اسم فایلها رو تغییر بدم

خودنویس(مرآت)

می‌دانی؟ الان هم دارد برف می‌آید. ولی در این دیار پنگوئنی یافت نمیشود میدانی؟

گلرخ

سلام ممنونم که نوشتی اسم یه سری رو تغییر دادم.. فکر کردم شاید مشکل از اسم فایلها باشه میشه دوباره یه نگاهی بکنی ببینی هنوز نمیشه دید؟ یا نه؟ :)