من آمدم

راستش کلاس خوب بود. درحقیقت با برانگیزاندن احساسات و عواطفی که خودمان هم از آن بی‌خبر بودیم(کاما) قوانین ساده‌ای را در مغزمان فرومی‌کرد که هیچ وقت نفهمیده بودیم. شیفت خوبی بود از انجام اعمال واکنشی به اعمال انتخابی. به‌عنوان مثال دادزدن: باید انتخاب‌کنی که دادبزنی نه آن که شخصی تو را عصبانی کند و بعد تو در واکنش دادبزنی و بعد هم لابد پشیمان شوی و بروی منت‌کشی والخ.

همسرم را هم به‌زور به یک موسسه‌ی"رژیم و کائنات و این‌ها" فرستادم. امیدوارم که شکمش آب شود. من شکمش را دوست‌دارم ولی از این‌که هر پدرسگی به خودش اجازه می‌دهد که با او درباره‌ی شکمش شوخی‌کند یا نصیحتش کند که برود رژیم‌بگیرد و یا مستقیمن به او بگوید که شکمش خیلی‌زشت است (کاما) عصبانی می‌شوم. سه روز هم هست که نمی‌توانم رفتارواکنشی از خودم بروزبدهم و باید برای هررفتارم بروم تا ته‌تهان وجود‌خودم را کاوش‌کنم که چرا چنین می‌کنم و چگونه باید چنین نکرد(کاما) بنابراین انرژی عصبانیتم چندان قابل‌تبدیل به انرژی مکانیکی(چک و لگد) و انرژی صوتی (جیغ و جواب درخور) نیست و خودم اذیت می‌شوم.

ضمنن خودم هم لاغر شده ام. لاغر؟ درحقیقت از حالت"پناه بگیرید یارو در حال انفجار است" به وضعیت" ای‌بابا این‌که آن‌قدرها هم وحشتناک نیست" تغییر درجه داده‌ام.

- روی میزم یک گلدان گل‌پامچال صورتی گذاشته‌ام. از لای پنجره هم صدای ناله‌ی گربه‌هایی که برای بچه‌دارشدن‌شان آماده می‌شوند می‌آید. به‌نظر می‌رسد که بهار دارد می‌رسد. من هم خوبم. گویا دارم متولد می‌شوم. دوست دارم همه را دوست‌بدارم.

 

 

/ 2 نظر / 2 بازدید
نازنین

چه خوب. منم یاد گرفتم.