تَ که می ری به مو چاره بیاموج

یک نفر می گفت که نفرین یکی از پیامبران است. گویا آن پیامبر خیلی از زنان شاکی بوده و از خدا می خواهد که زنان ماهانه خونریزی داشته باشند. خدا هم دعای بنده ی نورچشمی اش را برآورده می کند. داستان است دیگر، بار داستانی دارد، می خواهد آدم را تحت تاثیر قرار بدهد. پیام اخلاقی اش این است که زنان غلط کردند زن شدند. تو ببخش لی لی.

خودم را مدتی با کار مشغول کردم. بعد که کار پایش را گذاشت روی دهنم و فشار داد فرار کردم. الان در کار جدید کمی بیشتر حقوق می گیرم. از کارکردن زیاد می ترسم. تفاوتش را می دهم کلاس های مختلف. وقتی را که صرف گم کردن خودم در کار می کردم، می روم کلاس فلان. کلاس بیسار، به زودی.

چه چاره ای هست؟ من طعم مشروب را دوست ندارم. پدر هرچقدر اصرار کرد من نتوانستم بهش عادت کنم. سیگار نمی کشم. مخدر استفاده نمی کنم. حتا چای را هم کم و بیش ترک کرده ام. چه کنم لی لی؟ بلاخره باید فراموش کنم، نه؟ چه چیزی راحت تر از گوگل ریدر، غذا و کلاس های مختلف؟ مشکلاتم را رها کرده ام که خودشان به تدریج خوب شوند، یا فراموش شوند. کارها نیمه کاره، حرف ها نیمه جویده، احساسات درگلو مانده، عمل نکرده. حرف اصلی ام چه بود؟ چه کارت داشتم که یادم رفت؟ فکر کنم قرار بود جایی بروم. مهم نیست. همین جا هم خوب است. ببخش که نشسته ام یک گوشه و سرم را میان دست هام پنهان کرده ام. ببخش که مبارزه کار من نیست. ببخش که دارم بهت فحش می دهم. من ترجیح می دهم نقش قربانی را بازی کنم. لابد منتظر معجزه بودم. هه. لی لی بهت نگفته بودم که چقدر احمقم؟ فکر می کردم وقتی حالم خوب است، وقتی همه ی دنیا دارند ادامه پیدا می کنند، وقتی فصل بهار است، لابد معجزه ای رخ می دهد و بچه ی من هم می آید. بدون دارو. بدون دستمالی های یک ناظر بیرونی. بدون دکتر، بیمارستان، پرستار. بدون امیدواری های واهی. همان طور که یک بز، یک شتر، یک گیاه. یک سگ. آخ سگ. سگ. کاری به کارم نداشته باش لی لی، من می خواهم این گوشه پنهان بمانم، این کلاه خود و این زره را هم از پنجره می اندازم بیرون. گوربابای قرمساق هرچه زندگی. می شود مرا تنها بگذاری لی لی؟ فکر می کنم دوست ندارم ببینمت. می شود همه تان بروید؟ می شود؟

نفرین پیامبری در راه است.

  

 

/ 6 نظر / 2 بازدید
Mina

Mareke hasti to,lili.Midoonesti?

کیقباد

مثل اینکه عواقب این نفرین بیشتر دامن اطرافیان زن را گرفته است تا خودش ! یعنی که این بیچاره ها کجا باید بروند اونوقت ؟! مخصوصا" وقتی که این بیچاره ها طفلند و خردسال و هیچ سر در نیاورند این نفرین را . کاش مثل اهالی ی آن روستا در نمیدانم تاجیکستان یا مغولستان ، نفرین شدگان ! چند روزی را در جای دیگری سر میکردند . بهتر نبود؟!

ستاره

دل کندن از تو راحت نیست وقتی نگاهم داشته ای با چشم هات؛ مثل حکایت یک قطار و یک مُرتاض! چگونه بروم؟کجا بروم؟

دانشمند

آخ لی لی، باورم نمیشه اینقدر از نفرین ِ پیامبران کسی ناراحت بشه؛ من همیشه آخر ماه نفس ِ راحت میکشم نفرین رو میبینم... چه قدر یه نفرین واسه مردم ِ مختلف معنای مختلفی میده. لی لی جانم، من به تقدیر اعتقاد ندارم. من میجنگم اگه یه چیزی رو بخوام. تا جایی بجنگ که ارزش داره.

نازنین

[ماچ]