امسال

از پارسال تا حالا پیش که نرفته ام هیچ، قربان قد و بالایت، فکرش را که می کنم انگار عقب عقبی هم زیاد رفته ام. همیشه دارم فکر می کنم که بدو. بدو. بدو. بدو. دیر شد. بعد می بینم که اصولن من خیلی آدم دیری هستم. دیر می فهمم. دیر هوش می آیم. دیر است. تلاشم خیلی زیاد است. سخت کار می کنم. انگار باورم شده که باید سخت زندگی کنم. اما که چه بشود آخرش؟ بشوم یک آدم خوشحال ایده آل کامل کـ.ون پاره؟ نمی دانم.

راستش از پارسال تا حالا هنوز هم خسته ام. و چرا نباید خسته باشم؟ از این همه غرق شدن و دست و پا زدن. از این که خودم نیستم. از این که معمولن نمی توانم به خودم افتخار کنم. از این که هیچ وقت نیست که خوب باشم و فکر کنم آخیش. از این که در اکثر وقت ها نتوانستم به جایی که خودم می خواستم برسم. در عوض به جاهایی رسیده ام که هی دور و بر خودم را نگاه کرده ام و فکر کرده ام این جا دیگر کجاست؟ و مردم دور من ایستاده بودند و با من دست می دادند و تبریک می گفتند که رسیده ام و کف می زدند. من فکر می کنم کـ.ون لق همه تان. بگذارید نفس بکشم بابا. اه.

هنوز هم فکر می کنم زندگی غریب است. و ناجوانمرد. این چه جور رسمی است که یک جوان معتاد که می خواهد ترک کند، که می خواهد حالش خوب شود، به خاطر درمان ناقص توی خانه اش سکته کند و در تنهایی بمیرد؟ یا آن یکی با ماشین بخورد به کوه و منفجر شود؟ یا آن یکی توی خیابان روی زمین بیفتد، خونش بریزد روی جای پای آدم ها؟  فکر می کنم هیچ آرمانی مهم تر از زندگی آدم ها نیست. هیچ چیزی ارزش آن را ندارد که یک مادر روی قبر بچه اش بخوابد و داد بکشد و بچه ای که به جان دادش آب،‌ زیر خاک در حال پوسیدن باشد. وفکر می کنم مرگ تمسخراست. حجله ی سر کوچه تمسخر است. عکس توی قاب تمسخر است. این همه احساس و عشق و اشک و خون و درد و دوندگی و زندگی می رود توی گور. چرا؟ مرگ بی رحم است. من می ترسم. انگار یک نفر دارد به همه مان می خندد.

نه. انگار اصلن عوض نشده ام.

/ 2 نظر / 2 بازدید
کتا

هی وای من لی‌لی جان...هی وای من...

فاطمه.ع

نه انگار اصلا عوض نشدی لی‌لی جان... اما فکر می‌کردم امسال نوشته‌هات بیشتر رنگ زندگی می‌گیره... نمی‌دونم خودمم انگار اصلا عوض نشدم، هنوز زودجوش و عصبی و وجودم پر از خواسته‌های دست یافتنی که برای من دست نیافتنینه راستی عیدت مبارک! احساس می‌کنم 90 سال خوبیه. امیدوارم برات اینجوری باشه